Israël en Nederland

Door: Franklin ter Horst. (Aangemaakt: juni 2001) (Laatste bewerking: 26 januari 2012) 

Een half oktober 2003 gehouden enquête, in opdracht van de Europese Unie gaf de zeer schokkende uitkomst te zien dat maar liefst 74% van de Nederlandse bevolking Israël het gevaarlijkste land voor de wereldvrede beschouwd. Israël dat strijd voert tegen het Arabische terrorisme dat onschuldige Israëlische burgers laat opblazen door geïndoctrineerde zelfmoordterroristen, wordt gevaarlijker geacht dan brute dictaturen als Noord Korea en Iran. Hoe diep kan een volk zinken! Dit hoge percentage heeft alles te maken met de hetze van de anti-Israël lobby in ons land en de negatieve berichtgeving over Israël in de internationale media.Het is opmerkelijk hoe de Israëlhaters keer op keer in de gelegenheid worden gesteld hun antizionistische denkbeelden te etaleren en daarvoor zelfs prijzen in ontvangst te nemen. Zo ging de Prins Claus prijs van 2004 naar de op 9 augustus 2008 overleden zeer omstreden, extremistische ‘Palestijnse’ dichter Mahmoud Darwish. Een van zijn bekende dichtregels luidt: “Graaf jullie doden op, neem hun botten mee en verdwijn uit ons land”. Als politicus toonde hij zich een fervent tegenstander van vredesonderhandelingen met Israël. Uit protest tegen de Oslo-akkoorden in 1993 stapte hij daarom destijds op als lid van het uitvoerend comité van de PLO. Hoe is het mogelijk dat deze haatzaaiende voorstander van geweld de cultuurprijs heeft gekregen van 100.000 euro van de Nederlandse belastingbetaler? Hoe is het mogelijk dat dit gemotiveerd werd met  “zijn inzet voor een interculturele dialoog en vrijheid van artistieke expressie” en zelfs zijn “verlangen naar vrede’? 

Darwish blijkt niet alleen een haatzaaier maar ook een leugenaar. Zo vermeldt zijn door het Prins Claus Fonds verspreide biografie dat hij “in 1970 gedwongen was Israël te verlaten en 26 jaar in ballingschap leefde”. Dit terwijl hij Israël- met het Israëlisch staatsburgerschap op zak- volkomen uit vrije wil verliet om in Moskou te gaan studeren. Een andere leugen is dat hij eerder genoemde dichtregels later heeft geprobeerd goed te praten door te zeggen dat hij daarmee de Westbank (Samaria en Judea)en Gaza bedoelde. Dat wordt echter weerlegd in een ander gedicht van zijn hand: verdwijn van ons continent, verdwijn uit onze korenvelden, verdwijn uit ons zout.” Koningin Beatrix sprak in haar traditionele kersttoespraak van 2004 haar zorg uit over het opkomend extremisme in onze samenleving. Met grote zorg sprak zij de vrees uit dat de samenleving zou kunnen worden vergiftigd door zaaien van haat en verdeeldheid. Zij sprak over verdraagzaamheid terwijl zij en alle andere leden van haar gezin op 1 december aanwezig waren bij de prijsuitreiking aan de haatzaaiende Darwish. Het PA/PLO regiem gaf hem een staatsbegrafenis in Ramallah. Men noemde hem een van de zeldzaamste juwelen: ‘O Mahmoud, O Mahmoud, jij rust nu maar wij zullen de strijd voortzetten.’

Na de liquidatie van aartsterrorist Sheikh Ahmed Yassin op 22-03-2004, zei de voormalige Nederlandse minister van BZ Ben Bot (CDA) dat de EU-ministers het in recordtempo eens waren geworden om met een scherpe afkeuring aan het adres van Israël te komen. "De verontwaardiging is unaniem" sprak Bot die net als zijn voorgangers, volledig meezong in het valse koor van de Europese Unie.

 Twee geliefde terreurbroeders onder elkaar, Yassin en Arafat

Bot repte met geen woord over de rol van Yassin bij 425 terreuraanslagen waarbij 377 Israëli’s, burgers en militairen zijn vermoord en 2076 gewond zijn geraakt. De liquidatie van Yassin’s opvolger Abdel Aziz Rantisi op 17-04-2004, noemde Bot "niet acceptabel en verwerpelijk." Bot noemde zijn reactie "in lijn" met die van de Europese Unie. Ook uite hij op drie essentiële punten kritiek op de Israëlische politiek tijdens diens bezoek aan Israël. Hij veroordeelde de liquidaties van de Arabische massamoordenaars, had kritiek op de anti-terreurmuur (die al talloze zelfmoordenaars heeft tegengehouden), en hekelde de Israëlische ‘nederzettingen’ politiek. Ook dit heerschap negeerde net als zijn voorgangers Van Aartsen en Van Mierlo, Israël’s eeuwenoude rechten op hun historische thuisland.

Nauwelijks in zijn functie van minister van Buitenlandse zaken aangesteld toog Bot op 16-05-2004 naar Ram-allah voor een bezoek aan Yasser Arafat. Een dag voor zijn bezoek riep de terreurbaas zijn ‘volk’nog op “ al het mogelijke te doen om de vijand van Allah te terroriseren”. Daarbij citeerde de hij soera 8:60 (‘voorbereiding tot de strijd’) dat direct op de Joden van toepassing is. Bot’s bezoek liet zien dat Balkenende 3,  weinig empathie voor Israël had. Hij zei zich voorgenomen te hebben zich te gaan bemoeien met het conflict tussen Israël en de ‘Palestijnen’. Bot voelde zich een hele piet in het rondtrekkende Europese circus dat al jaren een eenzijdige pro-‘Palestijnse’ weg bewandeld. Tijdens Israël’s "Operatie Regenboog" in de plaats Rafah in Gaza in mei 2004 veroordeelden Balkenende en Bot het Israëlische optreden in de scherpste bewoordingen. Israël handelde echter puur uit zelfverdediging. De aktie was gericht op het uitschakelen van gezochte terroristen, het vernietigen van smokkeltunnels en het creëren van een buffer om de wapensmokkel vanuit Egypte tegen te gaan. De actie duurde zeven dagen en koste volgens Israëlische bronnen 52 ‘Palestijnen’ het leven waarvan 40 gewapende terroristen en 12 ongewapende burgers waarvan voor zover bekend, tenmiste 5 de dood vonden doordat ze door ‘Palestijnse’ terroristen als menselijk schild zijn gebruikt. De PA/PLO  nazipropagandamachine bracht zoals gewoonlijk weer een stroom van leugens naar buiten waarop de internationale media en wereldleiders Israël vervolgens volledig ten onrechte beschuldigden van massamoord. Bot belde zijn Israëlische collega Shalom om hem over het gebeuren in Rafah op de vingers te tikken en Balkenende zei het ‘verwerpelijk’ te vinden als wapens worden ingezet tegen burgers.

Kort na de dood van Arafat, noemde Bot tijdens een interview op de televisie dit monster: “een historisch leider die zich eindeloos heeft ingezet voor zijn volk”.Ook was Bot aanwezig  bij de rouwplechtigheid in Caïro, om de gevierde leider de laatste eer te betuigen.

Met betrekking tot de internationale klucht over het door Israël geplaatste "Anti Terreurhek" speeld Nederland eveneens een zeer bedenkelijke rol.Tijdens de stemming hierover in de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties, stemden dankzij de inspanningen van EU-voorzitter Nederland, alle EU-lidstaten eensgezind vóór de resolutie waarin Israël veroordeeld werd.

Balkenende aan het graf van Arafat.

 

 Balkenende op bezoek bij het ‘Palestijnse’ terreurbewind

 

De voormalige Nederlandse premier Balkenende sprak tijdens zijn bezoek aan Israël, ferme taal tegen Israëls premier Ariel Sharon over het ‘Palestijnse’ terrorisme. Hij wees op het gevaar van bepaalde islamitische groepen en zegde Israël’s strijd tegen het terrorisme steun toe. Maar op bezoek in Ram-allah bood hij het PA/PlO bewind van Mahmoud Abbas alle hulp en liet hij tot veler verbijstering een krans leggen op het graf van de megalomane schurk Arafat onder wiens bewind  honderden onschuldigen de dood zijn ingejaagd. Wat een minachting voor de vele onschuldige Israëlische slachtoffers. Balkenende was groot voorstander van een ‘Palestijns’ staat in Israël’s aloude thuisland. Daarmee volledig voorbijgaand aan Gods Woord dat stelt dat Samaria en Judea een onlosmakelijk onderdeel vormen van het Heilige Land.  Met trots en zelfvoldaanheid stond Balkenende op het grote wereldtoneel en speelde het walgelijke spel van de wereldleiders mee die Gods Woord verachten en die Zijn land willen verdelen. Naar buiten toe hieldt een beeld van Godsvrucht op, maar daarnaast loochende hij de macht ervan door mee te helpen Israël’s recht op haar aloude thuisland te verkwanselen.Wat is het verschil tussen een ‘religieuze christen’ en een ‘naam christen”? “De eerste gelooft in God, de tweede doet net alsof!”

 

Arafat’s fans uit verleden en heden

De pro-Palestijnse houding van Nederlandse bewindslieden is echter niet iets van de laatste jaren. De op 11 maart 2010 overleden Hans van Mierlo gaf als minister van Buitenlandse zaken ook al geen enkele reactie toen in Nederland opgeleide en deels met Nederlands belastinggeld betaalde PA/PLO ‘agenten’ massaal de Hitlergroet brachten.

Ook van Mierlo schudde destijds hartelijk de hand van de Palestijnse terreurbaas en voormalig premier Lubbers omhelsde Arafat in 1997 als een oude vriend en respectvol leider. Als Minister van Buitenlandse Zaken in Paars-II zorgde Van Mierlo voor grote opschudding toen men ontdekte dat hij heimelijk contacten onderhield met Palestijnen in Oost Jeruzalem. In 1996 provoceerde hij de Israëlische regering door bij Faisal al- Hoesseini ,de vertegenwoordiger van de PLO op bezoek te gaan in het omstreden Orient House in Jeruzalem. Nadat hij betrapt was, tijdens het officiële staatsbezoek van koningin Beatrix aan Israël, heeft Hoesseini gezegd in van Mierlo’s visite een bevestiging te zien dat dit staatsbezoek in feite ook aan de Palestijnen, of liever de PLO, was gebracht. De in mei 2001 in Koeweit aan een hartaanval overleden Hoesseini, heeft er nooit een geheim van gemaakt te streven naar de vernietiging van de Joodse staat. Mede door Van Mierlo’s toedoen groeide niet alleen de Nederlandse subsidiestroom naar Arafat’s terreurparadijs, maar ook de anti-Israël sfeer in Nederland en de rest van Europa. In 2002 zat Van Mierlo in het Komitee van aanbeveling van de Stichting Kifaia. Voorzitter Anja Meulenbelt vertelde in NRC Handelsblad van 19-06-2002: “Van zelfmoordterroristen is meestal weinig over, maar we zouden hen zeker helpen.In 1966 zei Van Mierlo dat zijn nieuwe partij, D66, een bom zou leggen onder christelijk Nederland en het CDA zou opblazen.

Toen Israël in 1997 zich onder druk van Bill Clinton genoodzaakt zag de stad Hebron aan Arafats terreurbewind over te dragen schreef de ex-geliefde van Gretta Guisenberg, van Mierlo Arafat op 17 januari 1997 een brief;

Geachte meneer de president,

Staat u mij in de eerste plaats toe, in mijn hoedanigheid van voorzitter van de Raad van Ministers van de Europese Unie, te feliciteren bij de gelegenheid van de ondertekening van het protocol over de implementatie van de Israëlische hergroepering in Hebron en de daarmee verbonden documenten... De Europese Unie is ervan overtuigd dat u een eerlijke en evenwichtige overeenkomst hebt bereikt, die verdere vooruitgang zal bevorderen binnen het raamwerk dat werd neergelegd op de Madrid Conferentie en in de Oslo-akkoorden.

 

Arafat was juist in die tijd al volop bezig alle Oslo-afspraken met voeten te treden en riep hij regelmatig in toespraken op de staat Israël te willen vernietigen

In het najaar van 2001 werd de ‘peetvader van de terreur’ Arafat, nog hartelijk door premier Wim Kok en de minister van BZ, Van Aartsen in Nederland ontvangen.

 Arafat-Kok-Van Aartsen

Van Aartsen sprak tijdens zijn rondreis door het Midden Oosten in het voorjaar van 2001, lovende woorden aan het adres van de "bendeleider " wiens handen dropen van het bloed van zijn joodse slachtoffers. De politiek van geweld, de racistische teksten in PA/PLO-schoolboeken waarin de Joden worden aangeduid als stelende veroveraars die moeten worden weggevaagd, waren geen onderwerpen waar Van Aartsen zich druk over maakte. Evenmin besteedde hij aandacht aan het feit dat een hele generatie Arabieren door Arafat en zijn paladijnen zijn vergiftigd met haat tegen Israël. In de Interneteditie van de Volkskrant van 9 maart 2002, liet Wim Kok er geen twijfel over bestaan dat Nederland premier Sharon als eerste verantwoordelijk hield voor de geweldgolf.’ De rol van Israël draagt bij tot verdere escalatie. Ik hoop vurig dat het mogelijk is Sharon tot rede te brengen.’  Van Aartsen zei in een telefoongesprek met zijn Israëlische collega Peres ‘dat dit zo niet langer kan’. Israël vecht om haar voortbestaan, maar zowel Kok als Van Aartsen stelden in hun blinde eenzijdigheid, Israël onomwonden verantwoordelijk voor het geweld in het Midden Oosten.Van Aartsen wist het misselijkmakende anti-Israëlische spel van Europa aardig mee te spelen. Hij sprak steeds van “ diepe verontrusting”  als Israëlische burgers werden gedood, maar zodra er PA/PLO-terroristen werden getroffen, vond hij het tijd voor acties tegen Israël.

Het antizionistische gemekker is niet van de lucht van groepen als Een ander Joods geluid (EAJG), het Interkerkelijk Vredesberaad (IKV), het Palestina-comitee, ICCO en allerlei andere ‘kleintjes’ die in de wereldpolitiek willen meedoen.

Lees hier een samenvatting uit het artikel De destructieve framing van Een Ander Joods Geluid

Door: Asher ben Avraham

De actiegroep “Een Ander Joods Geluid” (EAJG) met namen als Jaap Hamburger, Hajo Meijer, Max Wieselmann en Harry de Winter zal menigeen niet onbekend voorkomen. Deze club zegt onder meer te opereren “uit verbondenheid met het lot en het voortbestaan van Israël”. De waarheid is echter dat Israël door het EAJG als de terreurstaat nummer 1 geportretteerd wordt en beschuldigd van  onderdrukkings- en bezettingspolitiek, systematisch vernedering van de Palestijnse bevolking, Gaza als concentratiekamp, extreem nationalisme, xenofobie en militarisme. Israël is dus een militaire dictatuur met nazistische trekken. EAJG-bestuurslid Hajo Meijer gaat met alle plezier nog een stapje verder. Hij beschouwt  Israëls politiek als een kloon van het Naziregime in het Duitsland van de jaren ’30.  Het volgende citaat spreekt voor zich. “Ik kan het niet vaak genoeg zeggen: aan de massavernietiging van de Joden ging iets vooraf. Dat was de Duitse propaganda; het uitsluiten, het wegjagen, het onmogelijk maken van onderwijs voor Joden. Kortom, de diabolisering en ontmenselijking. Dit zie ik allemaal terug in de Palestijnse gebieden. In Israël bestaat een sterke haat tegen alle Arabieren. Pure demonisering. Palestijnen worden gezien als kakkerlakken. En daar weet ik dus heel veel van.” Hij noemt vervolgens nog de termen genocide en bagatelliseert de dagelijkse raketaanvallen uit Gaza, want die richten toch geen schade aan en zijn heel begrijpelijk (interview Reformatorisch Dagblad, 10 februari 2009).

Waaruit blijkt bij dit soort uitlatingen de zelfgekozen verbondenheid met de staat Israël en met het Joodse volk? Waaruit blijkt dat EAJG de dialoog en vreedzame oplossingen nastreeft? Dat blijkt helemaal nergens uit. De EAJG-vertegenwoordigers haten Israël. Zij haten daarmee ook het Joodse volk – wat zij zullen ontkennen – en zichzelf. Het is niet voor niets dat op Internet en in de media EAJG wordt geassociëerd met “Joodse zelfhaat”. Een interessant, maar bijzonder deprimerend fenomeen, waar psychiaters boeken over vol kunnen schrijven.De EAJG staat in theorie en in praktijk ideologisch niet ver af van actiegroepen als Stop de Bezetting en het Palestina Komitee. Uitgebreid met sympathisanten uit kringen van de Electronic Intifada, Groen Links, de SP en de Internationale Socialisten moet een onmiskenbaar krachtige bundeling mogelijk zijn. En als de nieuwe club ook nog met subsidie van het ICCO en NOVIB wordt gehuisvest in een modern kantoorpand in Amsterdam, dan komt dat de herkenbaarheid en transparantie alleen maar ten goede. We zetten Harry van Bommel en René Danen in de adviesraad en maken Hajo Meijer en Gretta Duisenberg covoorzitters. Arjan El Fassed zorgt voor de website en Harry de Winter voor de muziek.De naam van de nieuwe club? Fanatic Anti Israel League. Afgekort: FAIL.

ICCO is een protestants-‘christelijke’ zgn. mede-financieringsorganisatie, die miljoenen euro’s overheidsgeld krijgt om ontwikkelingsprojecten te financieren. Ze hebben tienduizenden euro’s uitgegeven voor een campagne tegen verkoop van producten van Joden die in de zogenaamde Palestijnse gebieden wonen. De toonzetting van de actie is ronduit anti-Israël. Ook heeft men zelfs het bestaansrecht van Israël als Joodse staat ter dicussie gesteld.

‘Vredesapostel’ Mient Jan Faber, die meer dan twintig jaar het gezicht was van het Interkerkelijk Vredesberaad (IKV) ging in 2001 in de Palestijnse gebieden op bezoek om zich als een soort ‘wereldleider’ persoonlijk op de hoogte te stellen van de situatie aldaar. Hij sprak met leden van het  PA/PlO bewind en met terreurleiders van de moordende Fatah en Tanziem beweging. Beide groeperingen zijn verantwoordelijk voor een hele reeks aan afschuwelijke moorden op onschuldige joodse burgers en Palestijnse christenen in Bethlehem en Beit Jala. Maar Faber bleek niet te zijn gekomen om Arafat’s terreurdaden en die van zijn volgelingen te veroordelen maar om Israël te schofferen. Het bezoek had alles weg van een steunbetuiging aan het bewind van de terreurbaas. Faber zij ontzet te zijn door de rechteloosheid van de Palestijnen en voegde daar het volgende aan toe:"Joods Israël moet seculariseren, Israël moet afstand doen van het exclusief Joodse karakter van de staat Israël,, Dit voorstel komt er kortweg op neer dat de huidige staat Israël moet plaatsmaken voor een ‘Palestijnse’ eenheidsstaat met een Joodse minderheid. Wat de Bijbel zegt over Israëls rechten op het land, is niet iets waar ‘christenen’als Faber zich mee bezig houden. Inmiddels is deze figuur door zijn achterban van zijn voetstuk gestoten. Hij heeft het vooral verbruid door in de aanloop tot de Irak-oorlog zonder veel omhaal voor het met geweld verwijderen van Saddam Hoessein te pleiten.Dit viel vooral slecht bij dat deel van de activistische kerkelijke achterban dat sterk pro-‘Palestijns’ is.

Ad van Luyn en Theo Brinkel, voorzitter en algemeen secretaris van de Katholieke hulporganisatie Pax Christi, schreven in een brief aan de voormalige Israëlische ambassadeur in Nederland Eitan Margalit, dat Israël een einde moest maken aan het inzetten van het leger voor het onderdrukken en doden van onschuldige burgers. Het vermoorden van onschuldige joodse burgers door ‘Palestijnse’ moordbrigades is niet iets waar deze organisatie zich druk over maakt.

De ‘grote denker’ Chris van der Heijden, die al jarenlang zijn best doet de NSB te rehabiliteren,  heeft een boek geschreven onder de titel “Israël, een onherstelbare vergissing”. Het schoppen tegen Israël van diverse bekende Nederlanders, werkt kennelijk aanstekelijk op andere linkse warhoofden.  Van der Heijden meent dat de stichting van de staat Israël een vergissing is die niet meer rechtgezet kan worden. De Joden zijn in zijn ogen zó slecht, dat ze zelfs na 1948 de Palestijnen  (die toen nog niet eens bestonden) wilden uitroeien. Chris van der Heijden vindt, dat Israël de Palestijnen een schadeloosstelling dienen te betalen. Hij schrijft natuurlijk niets over het feit, dat in de oorlog van 1948 maar liefst 600.000 Joden noodgedwongen de Arabische landen hebben moeten verlaten met achterlating van al hun bezittingen en rijkdommen.

In juli 2007 noemde Jan Wijenberg, oud ambassadeur in Saoedi-Arabië en bestuurslid van comité  Stop de Bezetting”, maatje dus van Dries van Agt, Gretta Duisenberg en consorten, Israël het misdadigste regime van het Midden-Oosten na de val van Saddam Hoessein. In een brief aan NRC Handelsblad schreef hij dat “In de periode van 1996-2006 niet minder dan 12 personen uit allerlei landen en werkzaam voor nieuwsagentschappen werden gedood in Israël en vooral in de ‘Bezette gebieden”. “In slechts negen maanden, van 25 juni 2006 tot nu toe (juli 2007),werden niet minder dan 8 journalisten in Palestina vermoord. Ik noem slechts: Mazen Dana, James Miller en Imad Ghanam.” Meneer Wijenberg blijkt er naar hartelust op los te liegen, want Mazen Dana werkte voor Reuters in Irak, en kwam daar al in augustus 2003 om het leven. James Miller kwam in mei 2003 om het leven, dus die beschuldiging aan het adres van Israël klopt al evenmin. Imad Ghanam, een cameraman van Hamas raakte zwaar gewond, zijn benen moesten worden geamputeerd, maar hij leeft. Figuren als Wijenberg lijden aan een ernstige vorm van paranoia, het antizionisme druipt er van af.

Het in 1969 opgerichte Nederlands Palestina Komitee (NPK) heeft de gewapende strijd tegen Israël en de vernietiging van het ‘zionistische staatsbestel’, gepropageerd, met kopstukken als Bertus Hendriks en Robert Soeterik in de voorste gelederen. Er is niets veranderd in de jaren want de extremistische doelstellingen van weleer gelden vandaag nog steeds. In "Hervormd Nederland" van 9 februari 2002 sprak voorzitter Wim Lankamp zich zonder omwegen uit voor de gefaseerde vernietiging van Israël: “er is geen perspectief voor de staat Israël als het internationale recht niet wordt geïmplementeerd. Wij willen op termijn als tussenstap, twee seculiere democratische staten naast elkaar: Palestina en een Israël dat de VN-resoluties uitvoert. Daarna zullen wij naar één seculiere democratische eenheidsstaat toegaan. Op de lange termijn is de staat Israël niet te handhaven".

Zelfmoordaanslagen vind Lankamp een vreemde term. “Het gaat om de daad zelf, niet om hoe die wordt uitgevoerd. Wat maakt het uit als dat via zelfmoord gebeurt? Het volkerenrecht zegt dat de onderdrukte recht heeft om in verzet te komen tegen zijn bezetter. Een aanval op combattanten of strijders is in zo’n situatie geoorloofd. Israël pest de autochtone bevolking uit het gebied weg. Degene die zich daartegen verzetten, mogen alle legitieme middelen gebruiken.” Volgens Lankamp verdedigde aartsterrorist Jasser Arafat de ‘Palestijnse’ zaak op een goede manier. “Hij heeft fouten gemaakt, maar heeft ook de nodige handreikingen gedaan voor vrede, maar die zijn niet opgepakt.De schurk Arafat heeft alle vredesvoorstellen van Israël van de hand gewezen en zijn opvolger Abu mazen tot dusver ook!

Géén Israëlische “apartheidsmuur” door de ‘Palestijnse’ gebieden is de boodschap van Lankamp. Deze figuur vindt kennelijk dat er momenteel te weinig onschuldige Israëlische burgers worden opgeblazen door wandelende zelfmoordbommen. Die term apartheidsmuur roept beelden op van een door rassenhaat verscheurd Zuid-Afrika. Dat daar een heel andere situatie heerste is kennelijk niet tot dit heerschap doorgedrongen. De enige Israëli die Lankamp ziet is een kolonist met een machinegeweer, of een soldaat met nog meer wapentuig. Historisch besef is hem volledig vreemd.Lankamps comité was op 5 mei 2011 vertegenwoordigd op een PLO-manifestatie in de Rotterdamse Doelen waar onder anderen de extremistische oud-moefti van Jeruzalem Ikrima Sabri sprak. De man staat bekend om het verheerlijken van zelfmoordaanslagen op Israëlische burgers, al helemaal als ze door kinderen zijn uitgevoerd. „Hoe jonger, hoe meer ik hen respecteer”, aldus Sabri.

Ook verschillende kerken in Nederland zingen mee in het valse pro-‘Palestijnse’, anti-Israël koor. Om hun afkeer van Israël nog eens duidelijk te etaleren waren er kort na de dood van de ‘Palestijnse’ jongen Mohammed Aldura in oktober 2000 spandoeken in een aantal kerken te zien met daarop de beeltenis van de gedode jongen en teksten waarin Israël van excessief geweld werd beschuldigd. Mohammed was echter niet door een Israëlische kogel gedood, maar bewust vermoord door een ‘Palestijnse’ politieman, zoals later bleek. B.Plaisier voorzitter van de Protestantse Kerk Nederland (PKN) legt de schuld van alle ellende van de Palestijnen bij Israël neer, zonder zich te verdiepen in het waarom van het conflict. Deze figuur die zich ‘christen’ noemt en waarvan men zou mogen aannemen dat hij Gods Woord kent, beschuldigd Israël van landjepik. De echte bijbelgetrouwe christenen kennen de indringende Bijbelse teksten dat het land waar Plaisier het over heeft, onlosmakelijk verbonden is met de kinderen van Israël.Meer dan 400 Bijbelteksten maken melding van deze wonderbaarlijke belofte, maar diverse kerkelijke organen, bestrijden Israel’s recht op het land. Er bestaat een hechte unieke verbondenheid tussen de God van Israël en zijn kinderen, de God die ook de God is van de Bijbelgetrouwe christenen. Tijdens de viering van de Protestantse kerkdag op 12 juni 2004, toonde de PKN zich een toegewijde aanhanger van de Wereldraad van Kerken, eerder bekend om zijn communistische sympathieën, maar ook voorvechter van een soort integratie van verschillende religies.

Nederlandse Midden Oosten ‘deskundigen’

In het programma van Zembla "Zwijgen over Israël" op 23-10-2003, was een stroom van Israël-vijandig gebalk te horen. Oud-minister Hans van de Broek een van de toonaangevende anti-Israël lobbyisten, vertelde dat er volslagen ongelijke krachtsverhoudingen in het geding zijn. Hij vond dat de druk op de Joodse staat zichtbaar moest worden opgevoerd. "Wij hebben geen enkele stap van Israël gezien die geloofwaardig perspectief biedt aan de Palestijnen" sprak hij. Deze dwaalgeest verklaarde ook al eens in HP/De Tijd van 21-09-2001, dat Israël als hoofdschuldige in het conflict met de Palestijnen moet worden gezien. Het radicaliseren van de Islam heeft alles te maken met Israël en de Palestijnen, aldus van der Broek. In het actualiteitenprogramma Buitenhof noemde hij Sharon "de Nero van Israël" en vergeleek hem- weliswaar impliciet- met Hitler. Op alle mogelijke manieren spuugt Hans van de Broek zijn gal over het optreden van de Staat Israël tegen die arme, onderdrukte Palestijnenen tegen het bezet houden van Israël van het rechtmatige land van de Palestijnen.

 Israëls recht op het land ligt vast in een aantal bindende documenten. De resoluties van de voormalige Volkerenbond zijn ongewijzigd door de VN  overgenomen en  bewijzen Israël’s recht op het land, zelfs met inbegrip van het huidige Jordanië.

Ook de socialistische volksdemagoog Marcel van Dam maakt graag van de gelegenheid gebruik zijn ranzige antizionistische gevoelens te uiten. Deze figuur werd berucht door de Exota-affaire (1971) toen hij in een VARA programma ontploffende frisdrankflessen van dat merk liet zien. Daardoor raakte de fabrikant van dat merk in grote problemen, de fabriek was niets meer waard en werd voor een habbekrats verkocht. De VARA werd veroordeeld tot een rectificatie en een schadevergoeding maar  pas in 1998 besliste de Hoge Raad dat de VARA een schadebedrag van 7.7. miljoen gulden aan de familie Van Tuijn, voormalig eigenaar van Exota, moest betalen. In de Volkskrant van begin augustus 2001 vroeg Van Dam zich af waarom wij (de Nederlanders) de Israëli’s niet als misdadigers behandelen, omdat zij op grove wijze het internationale recht schenden. Gezien zijn uitspraken blijkt de man een ernstig gebrek aan historische kennis te bezitten als het om Israël gaat. De uitspraken van Van Dam zijn een schoolvoorbeeld van wat men noemt, selectieve verontwaardiging. Er is slechts aandacht voor het Israëlische optreden en er heerst een doodse stilte als het gaat om het PA/PLO-terreurbewind.

Ook de politieke partijen zoals de PvdA, de SP, D66 en GroenLinks zijn uitgesproken anti-Israël en pro-Palestijns. Zo kon voormalig partijleider van GroenLinks Paul Rosenmöller zich helemaal vinden in het beleid van de bloeddorstige aartsterrorist Jasser Arafat. (*) Rosenmöller had sowieso een voorliefde voor massamoordenaars als Stalin (verantwoordelijk voor twintig miljoen doden), Mao (vijfenzestig miljoen doden) en de leider van de Rode Khmer in Cambodja de slachter Pol Pot (twee miljoen doden). Dat waren zijn helden. (*) Bron: Rob Hoogland, De Telegraaf, 12 januari 2004

Op een opiniepagina van de Volkkrant van 7 januari 2002 kreeg de emeritushoogleraar rechtsantropologie aan de Katholieke Universiteit Nijmegen, Fons Strijbosch, de gelegenheid om een reeks ongehoorde leugens over Israël te verkondigen. Volgens hem veroorzaken de joden een onnoemelijk leed onder de ‘Palestijnse’ bevolking:  “joodse nederzettingen ontstaan door intimidatie en terreur. Complete dorpen worden door het Israëlische leger ontvolkt. Mensen moeten vluchten. De kolonisten branden Palestijnse dorpen plat en nemen hun velden in beslag. Zij richten hun kolonie in tot zwaar bewapende forten’’ aldus Strijbosch. Dit soort uitspraken getuigen van een diepgewortelde haat tegen Gods volk. Het zijn aloude antisemitische thema’s.

In het januari nummer 2007 van de Internationale Spectator, uitgave van het Nederlands Instituut voor internationale betrekkingen “Clingendael”, schrijft prof.dr.S.W.Couwenberg, oud-hoogleraar staats-en bestuursrecht aan de Erasmusuniversiteit te Rotterdam op de opiniepagina een artikel, getiteld Israël en het apartheidsbewind in Zuid-Afrika: een vergelijking, waaraan ik het volgende ontleen: “De in 1948 gestichte staat Israël vertoont in grondslag en beleid, evenals het Zuid-Afrikaanse apartheidsregiem, duidelijk etnisch-nationalistische en koloniale trekken, zoals een exclusief joods karakter, discriminatie van in Israël achter gebleven Arabieren, kolonisatie en territoriale expansie via de nederzettingenpolitiek in bezet gebied, opgevat als welkome gebiedsuitbreiding of ‘bevrijding van het Bijbelse en historische Israël’en als zodanig geïnspireerd door de zogenaamde Groot-Israël-ideologie, onteigening van Palestijnse grond, belemmering van de bewegingsvrijheid van de Palestijnen, economische blokkades e.d”.  Het zijn precies dezelfde woorden die ook door Israëlhater Jimmy Carter,voormalig president van de Verenigde Staten in het boek Palestine: Peace not Apartheid worden uitgesproken.

Er zijn helaas nog veel meer van dit soort schandalige beschuldigingen. Dat werd nog eens goed duidelijk tijdens de nasleep van de terroristische aanslagen in Amerika op 11 september 2001. Een heel leger van zogenaamde Midden-Oosten deskundigen, poogden de oorzaak van de aanslagen te koppelen aan het ‘Palestijns’-Israëlische conflict en staken schaamteloos hun beschuldigende vinger richting Israël. Er was zelfs een verwrongen antisemitisch brein dat verkondigde dat Israël met El- Al in de Bijlmer had geoefend.

De voormalige Nederlandse minister van Buitenlandse zaken Maxime Verhagen noemde Oost Jeruzalem in het acht uur journaal op 23 juni 2009, ‘bezet’ gebied. Ook pleitte hij voor een directe opschorting van de bouw van ‘nederzettingen’.Even leek het erop dat deze minister een andere koers zou varen ten aanzien van Israël dan een aantal van zijn voorgangers.  Maar inmiddels heeft ook Verhagen gemeend Israëls 3000 jaar oude recht op Jeruzalem te moeten bestrijden. Verhagen was ook in Syrië om met de Syrische dictator Bashar al Assad te praten over hervatting van de vredesbesprekingen met Israël. Volgens Verhagen is Assad bereid “zonder voorwaarden vooraf” de vredesonderhandelingen met Israël te hervatten. Maar Verhagen wordt gewoon in de maling genomen zoals dat ook een heel leger anderen al is overkomen. De gesprekken zouden volgens Syrië onder leiding van de ‘neutrale’ voorzitter Turkije moeten plaatsvinden. Maar Turkije is al lang niet meer neutraal. Er ontwikkeld zich een felle anti-Israëlische stemming in dit land. Sinds Recep Tayyip Erdogan aan de macht is, wordt Israël met regelmaat beschuldigd van "staatsterrorisme " wanneer het optreed tegen de verschillende Palestijnse terreurbendes. Turkije kiest steeds meer voor een goede verstandhouding met diverse Arabische dictaturen en Iran.

 Verhagen noemt Oost Jeruzalem ‘bezet gebied’

Op 4 september 2009 zei Verhagen tijdens een informele ontmoeting van EU-ministers van Buitenlandse zaken in Stockholm, Israël’s plan om nieuwe woningen te bouwen in Samaria en Judea, een “buitengewoon slecht” en “diep –en dieptriest” i.v.m. het vredesproces.De kliek in Brussel eist een bouwstop om het vredesproces op gang te brengen.Verhagen vindt het niet kunnen dat Israël aan de vooravond van een besluit hierover toch weer wil gaan bouwen. Hij zei dat de Brussel Israël zal wijzen op zijn verplichtingen.

De voormalige Nederlandse minister van (Ontwikkelingssamenwerking) en Bert Koenders, was in de zomer van 2009 hoogstpersoonlijk op bezoek in het terreurbolwerk Gaza. Hij beweerde niet  met Hamas gesproken te hebben, maar niemand kan Gaza bezoeken zonder medeweten van de terreurbeweging. Bovendien worden alle gasten langs verwoeste gebouwen gesleept, om de haat tegen Israël aan te wakkeren. Dat had ook succes bij Koenders want hij beweerde dat  het Israëlische leger irrigatiesystemen en een deel van het land  “kapot gebulldozerd” heeft. Dat is precies wat Hamas verwacht van zijn gasten. Koenders trok vier miljoen euro extra uit voor onderwijs in Gaza. De hulp gaat via de anti-Israëlische UNRWA, de hulporganisatie van de VN, naar zomerkampen in Gaza. Tijdens de zomervakantie gaan ieder jaar duizenden Palestijnse kinderen naar deze zogenaamde ‘zomerkampen’. Dat was onder Jasser Arafat al zo dat is nu Hamas de dienst uitmaakt in Gaza, nog zo.  In deze kampen worden kinderen geïndoctrineerd om Joden te haten en geïnstrueerd in alle vormen van terreur. Het gaat om kinderen in de leeftijd van 7-15 jaar verspreid over honderden kampen. De kinderen worden getraind hoe ze Kassam raketten en granaten moeten afschieten, hoe ze bommen moeten maken, hoe ze met geweren moeten omgaan,  hoe springladingen moeten worden gelegd en hoe ze vanuit hinderlagen kunnen toeslaan en wat ze moeten doen wanneer ze een Israëli te pakken krijgen

Koenders was altijd al zeer ruimhartig in het verstrekken van financiële hulp aan corrupte bananenrepublieken en een aantal  Nederlandse NGO’s (niet-gouvernementele organisaties, lees: ontwikkelingsorganisaties). Een van deze organisaties Oxfam Novib heeft een pot van maar liefst 509 miljoen euro subsidie te verteren. Formeel heeft Oxfam -wiens directeur Farah Karimi een jaarsalaris van  115.790 euro verdiend -tot doel om armoede te bestrijden, maar deze organisatie blijkt in de praktijk ook de Nederlandse anti-Israël-industrie een handje te helpen. Zo mag het Nederlands Palestina Komitee (NPK)  zich verheugen op financiële steun ter waarde van 21900 euro.  De huidige voorzitter van NPK Wim Lankamp sprak zich in "Hervormd Nederland" van 9 februari 2002 nog zonder omwegen uit voor de gefaseerde vernietiging van Israël. Doel van de subsidie was om alle activiteiten van het NPK te financieren: de demonstraties, de folders, het lobbywerk, zelfs de website werd door Oxfam betaald. Eerder kreeg het NPK al 7000 euro om ‘empathie’ onder de Nederlandse bevolking te krijgen voor de Palestijnen.  Ook Gretta Duisenberg  kreeg van Oxfam 15.000 euro subsidie waarvan 5000 euro voor Grettas Stop de Bezetting en 10.000 euro voor Stop de Oorlog.

In totaal ging  minstens 272.134 euro van Oxfam naar de anti-Israël organisaties. Volgens Oxfam Novib ‘ondersteunt het geen anti-Israël lobby’.’Wij steunen zowel organisaties in de Palestijnse gebieden als in Israël en in Nederland die zich inzetten voor een oplossing van het conflict op basis van internationaal recht.’ Welke projecten ze in Israël steunen blijft vooralsnog onbeantwoord want Oxfam is alles behalve transparant over de wijze waarop ze hun geld besteden. Ook Een Ander Joods Geluid (EAJG) ontving in 2008 50.000 euro subsidie van Oxfam Novib, zo blijkt uit een werkplan.  Dit alles onder de noemer 'maatschappelijke en politieke participatie'. Op de site van Oxfam Novib vindt u bij het thema ‘Maatschappelijke en politieke participatie’ artikelen over rechten van meisjes in Zimbabwe en legalisering van abortus in Peru. Voor de steun aan EAJG zult u de jaarverslagen en databases moeten uitpluizen.

Verdere Bronnen:   http://www.dagelijksestandaard.nl/2009/11/17/oxfam-kwart-miljoen-euro-voor-nederlandse-tak-anti-israel-lobby/  http://www.elsevier.nl/web/Nieuws/Nederland/250370/Oxfam-verzwijgt-subsidies-Nederland-Bekent-Kleur.htm?rss=true  http://brabosh.com/2009/11/19/oxfam-gaf-ruim-kwart-miljoen-euro-uit-aan-nederlandse-tak-anti-israel-lobby/ http://www.minbuza.nl/dsresource?objectid=buzabeheer:47764&type=pdf http://www.oxfamnovib.nl/id.html?id=3781  http://www.oxfamnovib.nl/id.html?id=PROJ_DETAIL&pid=LKB-504012-C0108017

 

Israël’s premier Lieberman was in Nederland

 

Op 11 november 2009 was de Israëlische minister van Buitenlandse zaken Avigdor Lieberman in Nederland. Lieberman werd niet alleen op een ‘lawaaidemonstratie’ getrakteerd maar ook door diverse kranten en de linkse anti-Israël kliek als een racist en een  bloeddorstig extremist neergezet die van plan zou zijn alle Arabieren uit Israël te verwijderen. Hij kreeg bijna het onthaal van een oorlogsmisdadiger. Uitspraken van Lieberman werden volledig uit hun verband gerukt. Een artikel in de Volkskrant van onder andere Jaap Hamburger van Een ander Joods geluid  haalde bijvoorbeeld het volgende citaat van Lieberman aan: “Om 8 uur bombarderen we alle commerciële centra, om 12 uur bombarderen we alle tankstations, om 2 uur in de middag bombarderen we alle banken.” Er werd niet bij vermeld dat Lieberman dit zei in 2002 in de vorm van een waarschuwing, na een serie zelfmoordaanslagen van Palestijnse zelfmoordterroristen waarbij meer dan 100 onschuldige Israëlische burgers om het leven kwamen. Lieberman: ‘het is interessant te horen dat mijn tegenstanders zaken over mij vertellen, die nieuw voor mij zijn.’

 

 Avigdor Lieberman, Israëls huidige minister van Buitenlandse zaken.

Dezelfde lieden die Lieberman schofferen, blijken geen problemen te hebben met de Palestijnse terreurorganisatie Hamas, dat kinderen ronselt om zichzelf op te blazen, die de meest gruwelijke moordpartijen plegen op onder meer leden van de Fatahbeweging, die vrouwen en kinderen gebruiken als menselijke schilden en die de Israëlische burgerbevolking bestoken met raketten. Allerlei anti-Israël waaronder Dries van Agt, Hans van den Broek en vele anderen vinden dat er met deze misdadigers gepraat moet worden.

De Nederlandse regering drong er bij Lieberman op aan volledig te stoppen met de bouw van nederzettingen in de ‘bezette’ gebieden. Verhagen zei: ‘Ik heb hem duidelijk gemaakt dat Israël meer zal moeten doen om uit de impasse te komen en een eind te maken aan het voortdurende geweld.Voortdurend geweld van Israël? Dat is toch echt de omgekeerde wereld wat Verhagen hier beweert. Dat hij voorstander is van  een Palestijnse staat, is uiteraard zijn goed recht, maar het getuigt van bijzonder weinig historisch besef waar het gaat om Israëls geschiedenis en recht op de stad Jeruzalem. In deze stad regeerden David en Salomo en profeteerden de oude Bijbelse profeten, en in deze stad liggen de voetstappen van de Here Jezus. De Palestijnse claims op dit land is één van de grootste leugens in de menselijke geschiedenis.Ook deze minister weigert, net als zijn voorgangers, de historische banden te accepteren,  tussen het Israël van ruim 3000 jaar geleden en het Israël van vandaag. De geschiedenis wordt door de Verenigde Naties, de wereldleiders, de kranten en allerlei meehuilende wolven, zo grondig herschreven dat Israël wordt gezien als een onderdrukkende macht. Het verdraaien van historische waarheden is zo succesvol dat sommigen het huidige Israël al vergelijken met de misdaden van de nazi’s. Ze zijn erin geslaagd de geschiedenis van het Midden-Oosten volledig te verdraaien, waardoor het slachtoffer (Israël) tot de agressor is gemaakt en de agressor (Palestijnen) het slachtoffer. Zij steunen het islamfascisme dat zich ten doel heeft gesteld de staat Israël te elimineren.

Psalm 35:26 Laten tezamen beschaamd en schaamrood worden, wie zich verheugen over mijn rampspoed, laten met schande en smaad bekleed worden, wie tegen mij pralen.

Gretta Duisenberg

De Nederlandse media zijn niet meer geïnteresseerd in haar opinie, schrijft Afshin Ellian in Elsevier van 29 januari 2010.  Maar in de islamitische wereld is zij een heldin. Zij begrijpt namelijk de radicale moslims. Want zij weet dat de grootste ramp die de islamitische wereld ooit is overkomen, de staat Israël is.

Zoals inmiddels algemeen bekend draagt ook Gretta Duisenberg regelmatig haar steentje bij in het demoniseren van Israël. Ook zij blijkt net als vele andere anti-Israël lobbyisten, geheel onkundig van zelfs de meest recente geschiedenis van Israël. In het programma Studio 2 Nieuws&Voetbal op maandagavond 30 september 2002, zei ze dat Israël de ‘Palestijnse’ gebieden reeds 50 jaar bezet houdt. In werkelijkheid heeft Jordanië deze gebieden- die in de volksmond de Westbank worden genoemd- (de bijbelse gebieden Judea, Samaria) van 1948 tot 1967 bezet gehouden. In de nacht van zaterdag 8 op zondag 9 oktober 2005, is “Zwarte Gretta” als een potentiële terrorist behandeld op het internationale vliegveld Ben Goerion in Israël en vervolgens de toegang tot Israël geweigerd. Zij was met een delegatie Nederlandse schrijvers, journalisten en kunstenaars vertrokken naar de door de ‘Palestijnen’ bezette Bijbelse gebieden. De reis zou in het teken staan van de bouw van het anti-terreurhek en de gevolgen daarvan op het leven van de ‘Palestijnen’. Ook zou ze spreken met de leider van het PA/PLO-regiem Abu Mazen in Ram-allah. Negen leden van haar groep werden aan een urenlange controle onderworpen en agenten eisten bij hun zoektocht naar wapens dat Gretta uit de kleren ging. Vervolgens is ze met hetzelfde vliegtuig als waarmee ze kwam, naar Amsterdam teruggestuurd. Volgens de woordvoerder van de delegatie werd Duisenberg te kennen gegeven dat ze om veiligheidsredenen het land niet in mocht. Dat is op zich niet verwonderlijk want  Zwarte Gretta behoort tot de grote Nederlandse anti-Israël kliek en werpt zich regelmatig op als warm pleitbezorger voor de PA/PLO-doodscultuur.

 Gretta Duisenberg met haar grote idool Arafat.

Ze vergeleek de ‘Palestijnse’ terreuraanslagen met het verzet in Nederland tijdens de Duitse bezetting. "Alsof het Nederlandse verzet tijdens de oorlogsjaren zelfmoordenaars naar Duitsland stuurde om daar onschuldige Duitse burgers op te blazen in bussen en restuarants."  In een interview met haar in het blad Story van 4-11-2003 zei ze: "De wreedheden die het Israëlische leger begaat, komen niet in de krant. Ik ken ze allemaal, het is onvoorstelbaar. Ze branden Davidsterren en nummers in de armen van ‘Palestijnse’ gevangenen en het culturele centrum van de’Palestijnen’ smeren ze helemaal onder de Israëlische ontlasting". Zij vind dat de Joden dezelfde misdaden begaan als de nazi’s. Tijdens een lezing van haar voor de Arabische kring in Den Haag op 13-11-2003 zei Duisenberg: "Het leven van de ‘Palestijnen’ wordt tot niets gereduceerd; een voorbeeld: een echtpaar loopt met hun beide dochters bij een check-point. De vrouw en hun dochtertje worden geraakt en gedood door mortiervuur. De man moet zich uitkleden en met de andere dochter, die het ook heeft overleegd, drie uur lang naakt naast zijn dode vrouw en dode dochter staan..!" Met dit soort moderne versies van de aloude bloedsprookjes geeft Mevrouw Duisenberg niet alleen blijk van diepe jodenhaat maar maakt zij zich ook schuldig aan ophitsing.

Wat werkelijk centraal staat in Israël’s conflict met de Arabieren is de Bijbelse waarheid maar daar moet men politici, diplomaten en anti-zionisten niet mee confronteren want hun geesten zijn volledig versluierd voor deze waarheid. Zij neigen hun oor slechts naar wat de duivel hen influistert. Daarom is er bijvoorbeeld geen enkele aandacht voor het opvoedkundig systeem van het PA-bewind waarin kinderen worden aangezet tot moorden.

Gretta Bedier de Prairie-Nieuwenhuizen, zoals ze destijds heette, sympathiseerde in het verleden met figuren in een schimmig circuit van linkse actievoerders. Zij onderhield nauwe contacten met in Amsterdam gevestigde Transnational Institute (TNI). De van terroristische activiteiten verdachte Pakistaan Eqbal Ahmad maakte daar deel van uit van de staf. De TNI is een linkse denktank die werd geleid door Basker Vashee, activist van het Rhodesische Marxistische Bevrijdingsfront (ZAPU). Vashee rekende Gretta tot zijn beste vrienden, zoals hij meer dan eens verklaarde. ZAPU vocht in Afrika een bloedige onafhankelijkheidsstrijd tegen het bewind van Ian Smith. Ook was Gretta, voor ze in augustus 1987 met Duisenberg trouwde, vertrouwelinge van Philip Agee. Deze ex-CIA-medewerker werd staatsvijand nr.1 van de Verenigde Staten, nadat hij de identiteit van Amerikaanse geheim agenten in het voormalige Oostblok verraadde. Een aantal van hen werd daarop geliquideerd. Hij woonde in het pand van de TNI aan de Amsterdamse Paulus Potterstaart en werd uiteindelijk Nederland uitgezet. Voor het zover kwam, vroeg hij Gretta getuige te zijn bij zijn huwelijk met een Amerikaanse ballerina.  Door haar geëngageerde vriendenkring stond Bedier de Prairie in de belangstelling van de Binnenlandse Veiligheidsdienst nadat ze een relatie kreeg met Hans van Mierlo, destijds minister van Defensie. Omdat hij verantwoordelijkheid droeg voor alle lopende onderzoeken van de militaire geheime diensten in ons land, waren de Amerikanen bezorg voor het uitlekken van gegevens naar Agee en consorten.

Op 12-11-2005 ging de rellerige Gretta Duisenberg weer als een beest tekeer in het tv-programma Het Zwarte Schaap en was zij opnieuw het middelpunt van een rel over antisemitische uitlatingen. Voor het oog van de natie beledigde zij opnieuw de Joodse bevolkingsgroep in ons land. ,, Ze moeten niet denken dat ze Amsterdam kunnen annexeren, net als de Westoever”was een van haar uitspraken.

Op vrijdag 5 juni 2009 was Gretta te gast in het EO programma Knevel & Van den Brink. Gretta was op reis geweest naar Gaza om gehoorapparaten af te leveren voor de Palestijnse bevolking. Mevrouw plaatste ook deze actie in het kader van haar heilige oorlog tegen Israël. Zij noemde de Joodse staat een ‘schurkenstaat’ die zich schuldig maakt aan ‘terrorisme’. De Palestijnse terreurbeweging Hamas is volgens haar een keurige politieke partij die nooit heeft opgeroepen tot de vernietiging van Israël. Hoe anders is echter de waarheid. Zie:  handvest Hamas Voor haar glorieuze intocht in Gaza was mevrouw op bezoek geweest in Syrië en Iran, voor het houden van een aantal lezingen. Het gaat om terreurregiems die haat zaaien, terrorisme ondersteunen en de Holocaust ontkennen. Zoals bekend streven beide landen eveneens naar de vernietiging van Israël. De Iraanse leider Mahmoed Ahmadinejad roept bij herhaling op tot vernietiging van de Joodse staat. Eerder dit jaar riep Gretta nog op tot een intifada tegen Israël. De beide gespreksleiders Knevel en Van den Brink lieten haar ongestoord haar gang gaan.

 

Op 29 november 2010 bood Rutger Catricum van Pownieuws haar een bloemetje aan vanwege ‘de internationale dag van solidariteit met de Palestijnse bevolking’. Toen zij de bloemen bij haar voordeur wilde aannemen, liet de journalist onder het oog van de camera, de bloemen gepaard gaan van de woorden. ‘Een echte antisemiet als U verdient wel een bloemetje’. Duisenberg weigerde vervolgens de bloemen aan te nemen en sloot de deur. Mevrouw reageerde geschokt en heeft aangifte gedaan wegens publieke belediging en smaad.

Op de avond van 5 mei 2011 was mevrouw opnieuw in het nieuws. Tijdens de nationale dodenherdenking verstoorde zij de twee minuten stilte en werd zij  uit een restaurant in Amsterdam verwijderd. Dat zegt eigenares Wilmar te Winkel van restaurant l'Entrecôte et les Dames donderdag 6 mei tegen de Amsterdamse stadszender AT5. Duisenberg, die met haar dochters zat te eten, zou volgens Te Winkel om acht uur "ongeduldig" zijn geworden, en dat luidkeels te hebben geuit. Daarbij viel ze volgens de de restauranthoudster van haar stoel.Te Winkel besloot haar te verzoeken het restaurant te verlaten. "Dat wilde ze niet. Toen is ze alle tafels langsgegaan om haar verhaal te doen over hoe erg het was met de Palestijnen, wat daar gebeurde." Uiteindelijk werd Duisenberg door de politie uit het restaurant gezet.Volgens Te Winkel zorgde Duisenberg al eerder voor overlast in het restaurant in Amsterdam-Zuid. Ze zou bij een eerdere gelegenheid met een joodse gast "schreeuwende ruzie" hebben gemaakt, waarbij ze "vreselijke dingen" zou hebben gezegd. "Mevrouw Duisenberg ziet altijd wel kans om voor een opstootje te zorgen," aldus Te Winkel.

Anja Meulenbelt

Ook Meulenbelt, lid van de Eerste Kamer voor de Socialistische Partij (SP), heeft zoals vele andere anti-Israël lobbyisten, de nare gewoonte Israël regelmatig flink te schofferen en neemt het daarbij al dan niet bewust, niet zo nauw met de historische feiten. In een artikel van haar op 5 mei 2003 op de website van de SP onder de titel "Amerika’s kruistocht tegen het kwaad en het Israël/Palestina conflict" maakt Meulenbelt zich op grove manier schuldig aan het demoniseren van Israël. In het artikel haalt zij o.m. VN resolutie 181 aan: "In resolutie 181 ontwierp de Algemene Vergadering het verdelingsplan, waarin de staat Israël gepland werd naast een ‘Palestijnse staat’, met een internationale status voor Jeruzalem. Israël is er gekomen, op aanzienlijk meer land dan ze door de VN was toegewezen". Ten eerste spreekt de resolutie niet van een Palestijnse staat, maar van Joodse en een Arabische staat.  Bovendien is Israël er niet gekomen op aanzienlijk meer land. 

Ook haalde Meulenbelt resolutie 242 aan, waarin na de juni-oorlog van 1967 Israël werd opgeroepen om land te ruilen voor vrede, dus om de ‘bezette gebieden’ terug te geven. Alle betrokken partijen werd opgedragen de territoriale integriteit, politieke onafhankelijkheid en de soevereiniteit van elke staat in de regio te respecteren. Toen in 1967 de toenmalige minister-president van Israël, Levi Eshkol, de op Jordanië bevrijde bijbelse gebieden Samaria en Judea aanbood in ruil voor een vredesakkoord werd dat door de gezamenlijke Arabische staten, in Khartoem bijeen, verworpen. De Arabieren handhaafden hun doelstelling de staat Israël te willen vernietigen en deden daar in 1973 tijdens Yom Kippoer opnieuw een poging toe. Resolutie 242 is daarom al lang niet meer van toepassing. Israël heeft haar veilige grenzen nooit gekregen.Hugh Caradon, de opsteller van de oorspronkelijke tekst, zei later tijdens een symposium in 1980 dat de tekst bewust zodanig was gesteld, dat het verschillende manieren uitgelegd kon worden. Caradon vond het onverstandig om de partijen vast te pinnen op de grenzen van voor 1967, omdat deze opgesteld waren als onderdeel van een staakt-het-vuren, niet als permanente grenzen.

Over de oorlog van 1948 zegt Meulenbelt: "maar in 1948 was een massadeportatie van Palestijnen nog mogelijk onder de dekmantel van de "bevrijdingsoorlog". Mevrouw spreekt van door Israël gepleegde massadeportatie. Het VN verdelingsplan werd aanvaard door de Joden ondanks het feit dat grote delen van het door de Volkerenbond aan Israël toegezegde land volledig ten onrechte door de VN aan de Arabieren werd toegewezen. De Arabieren wezen het plan af en de dag nadat Israël op 14 mei 1948 haar onafhankelijkheid uitriep, gingen de legers van 6 Arabische landen, Egypte, Syrië, Transjordanië, Libanon, Saoedi-Arabië en Irak tot de aanval over. Meulenbelt zit er volkomen naast door Israël te beschuldigen van massadeportatie.

De Palestijnse terreurbaas Arafat wordt door haar afgeschilderd als een soort brave huisvader en Mahmoed Abbas de huidige ‘president’als een man die al in een vroeg stadium tegen gewapend verzet was, terwijl deze figuur jarenlang bij praktisch alle misdaden van Arafat betrokken is geweest.  Figuren als Meulenbelt wijten de ellende van de  Palestijnen aan Israël maar dit is het gevolg van hun eigen catastrofale, haatdragende leiders. Terreurmiljardair Arafat leidde bijna veertig jaar zijn moordende bendes in plaats van een staat op te bouwen. In het artikel van Meulenbelt wordt met geen woord gerept over de terreur van Palestijnse zijde. De beestachtige moorden op onschuldige Israëlische burgers, de jarenlange anti-Israël hetze door het PA/PLO regiem, in de Palestijnse schoolboekjes, in de media, etc krijgen geen enkele aandacht. Meulenbelt’s ‘smeerstuk’ lijkt slechts bedoeld om Israël eens flink te schofferen. Een ieder die maar enige kennis van zaken heeft weet dat de Palestijnen geen enkele intentie hebben om in vrede naast Israël te leven. Hoe verblindt moet men zijn om niet de haat te herkennen die in de Palestijnse maatschappij op alle niveaus verspreid is, en die te vergelijken is met de kwaadaardige haat waar de Nazi’s een hele generatie mee indoctrineerde. Waar moet men anders een maatschappij bij indelen, die hun kinderen vanaf de kleuterklas leren hoe zij hun buren moeten vermoorden?

Likoed Nederland heeft op de website van Anja Meulenbelt (lid van de Eerste kamer voor de SP) de reactie geplaatst dat zij de tactiek van het gebruik van 'menselijke schilden' door de Palestijnen verzweeg. Een afschuwelijke oorlogsmisdaad, verboden in de Geneefse Conventie van 1949. Mevrouw  reageerde zoals verwacht hoogst verontwaardigd: "Jullie liegen dat jullie barsten. Het is een absolute leugen dat Palestijnen hun eigen mensen zouden gebruiken als 'menselijk schild'. Er is niet één bewijs van geleverd. Dus kom niet met die leugenachtige rotzooi aanzetten." Foei toch , wat een taal voor een lid van de Eerste kamer.Likoed adviseerde haar vervolgens op internet te gaan kijken omdat op internet genoeg filmpjes te zien zijn die iets anders laten zien, zoals  raketlanceerinrichtingen in woonwijken, wapenopslag in moskeeën, jongetjes die door strijders in hun nekvel gegrepen worden om als menselijk schild te dienen en oproepen van Hamas aan burgers om zich rond doelwitten te verzamelen." Meulenbelts reactie daarop was opnieuw: "Jullie liegen, lui van Likoed."

Likoed heeft hierop een aantal van die bewijzen van het gebruik van menselijke schilden verzameld en die in de reactiemogelijkheid van haar site geplaatst. Dat werd echter - tot drie maal aan toe - steeds binnen enkele uren door haar verwijderd. Alleen op die manier kan zij voor haar lezers het sprookje in stand houden dat Likoed gelogen zouden hebben. En dus verhullen dat het in werkelijkheid zijzelf was die niet de waarheid gesproken had. Daarom heeft Likoed deze documentatie over het gebruik van menselijke schilden op hun site gezet. Die methodiek van censuur gebruikt Anja Meulenbelt geregeld, ook bij anderen. Het is mensen zelfs zo opgevallen dat de Nederlandse taal verrijkt is met het woord 'Meulenbelten', wat dus 'censuur plegen op je weblog' betekent.

Binnen de AbvaKabo de vakbond voor zorg, welzijn en de publieke sector, heerst al enige tijd een anti Israëlstemming. In het verslag van de bondsraadvergadering van 2006 wordt Israël ervan beschuldigd  al decennia een apartheidsbeleid te voeren en dat in de praktijk brengt door onder meer de bouw van de ‘apartheidsmuur’. Net als bij de rest van de anti-Israël lobby is ook bij deze club sprake van selectieve verontwaardiging.

Laurens-Jan Brinkhorst (D66), van 8 juni1999 tot 22 juli 2002 minister van Landbouw, Natuurbeheer en Visserij in het Kabinet-Kok II, noemt Israel een apartheidstaat. Zo vertelde Brinkhorst enige tijd geleden in het NOS Journaal tijdens een bezoek aan Israel dat er volgens hem geen milimeter verschil is tussen het apartheidsregime dat ooit in Zuid-Afrika zat, en het beleid van de huidige Israelische overheid. Dit soort uitspraken hebben helemaal niets met de werkelijkheid van doen maar vloeien voort uit ordinaire Israël haat. Dat bijvoorbeeld de honderduizenden Palestijnen in Libanon geen enkel recht hebben daar hoor je figuren als Brinkhorst natuurlijk niet over. Dan gaat Israel toch een stuk beschaafder met haar vluchtelingen om. De campagne van anti-Israël activisten zoals Gretta Duisenberg, Dries van Acht, Laurens-Jan Brinkhorst, Hans van de Broek en de socialistische volksdemagoog Marcel van Dam, heeft alles weg van hysterie.

 

De naam van Brinkhorst stond ook op de lijst van Nederlandse sympathisanten van de Gaza vloot in mei 2011.  Het was de bedoeling dat deze vloot ‘hulpgoederen’ zou gaan afleveren in Gaza om  de noodleidende bevolking te helpen, maar dat is uiteindelijk op een enorme flop uitgelopen. De vloot was een gezamenlijke onderneming van de internationale anti-Israël kliek. Naast de naam van Brinkhorst prijkten ook de namen van ondermeer de katholieke priester Antoine Bodar, Jan Pronk, Mohammed Rabbae (ondersteuner van alles wat radicaal en extremistisch is), Elizabeth Schmitz, Bert Cremers (burgemeester van Waddinxveen) en niet te vergeten de al eerder genoemde socialistische volksdemagoog Marcel (Exota) van Dam.

 

Bodar mocht van de EO opdraven in het programma Knevel & Van den Brink op 15 juni 2011 waar hij de kijker trakteerde op een paar onvervalste anti-Israëlische uitspraken. In het interview noemde Bodar Gaza ‘een open gevangenis’. Een moordaanslag door een Palestijnse zelfmoordbom "martelaar" op een bus met onschuldige Israëlische burgers  noemt de priester eufemistisch een: "busopblazing." Dat daarbij kinderen, vrouwen en mannen aan stukken worden gereten door scherven en rondvliegend glas en metaal zal de priester een rotzorg zijn. Nee, Antoine heeft het liever over de veiligheidsmaatregelen die Israël moet treffen om deze "busoplazers" buiten de deur te houden. Dat deed meneer denken aan het Derde Rijk. Bodar vergeleek de Joodse staat met het nazisme. Meneer is zeker de massamoorden van zijn kerk jegens het Joodse volk door de eeuwen heen vergeten. Waren het niet de pausen, die met een fel katholiek antisemitisme de weg hielpen plaveien voor de nazi’s naar de holocaust op de Joden? Wat een bloed heeft deze kerk vergoten en wat een ellende hebben ze het Joodse volk aangedaan. Eeuw na eeuw waren de kinderen van Israël in tranen vanwege de wandaden van het pausdom jegens hen.

 

Bodar noemde het Derde Rijk een paar keer in combinatie met Israëlische dienstplichtige soldaten. Nadat hij, in zijn perverse ijver, dat beeld naar buiten had gebracht, probeerde hij zijn verborgen anti-Israël gevoelens af te zwakken. Het kwaad was echter al geschied. Er werd door de interviewers Knevel & Van den Brink op geen enkele wijze op deze anti-Israël hetze gereageerd. Steeds opnieuw krijgen dit soort zwetsers de ruimte hun anti-Israël gif te presenteren. Ze hebben geen idee van de werkelijke situatie maar krijgen desondanks alle ruimte hun vermeende kennis te etaleren.

 

Antoine Bodar De katholieke priester Antoine Bodar

 

Israël wordt omsingeld door schurken die hun eigen volk terroriseren en vermoorden, maar daar zit Bodar niet zo mee. Ook niet met de 10.000 raketten die door de terreurbeweging Hamas in Gaza staan opgesteld om daarmee in de nabije toekomst samen met de Libanese terreurbeweging Hezbollah, onschuldige Israëlische burgers te bestoken, niet met de bedoeling ze slechts angst aan te jagen, maar ze dood te bombarderen. Het demoniseren van de Joodse staat lijkt zijn enige doel te zijn.

D66’er Laurens Jan Brinkhorst zei destijds over de film Submission van Theo van Gogh en Ayaan Hirsi Ali: weet wat er gebeurt als je in een munitiemagazijn een sigaret opsteekt’. Zelf gooit deze figuur de nodige anti-Israëlische olie op het vuur in het Israëlisch-Palestijns conflict. Zo vertelde hij enige tijd geleden in het NOS Journaal tijdens een bezoek aan Israel dat er volgens hem geen millimeter verschil is tussen het apartheidsregime dat ooit in Zuid-Afrika zat, en het beleid van de huidige Israëlische overheid. Brinkhorst was van 8 juni 1999 tot 22 juli 2002 minister van Landbouw, Natuurbeheer en Visserij in het Kabinet-Kok II en verantwoordelijk voor het ‘volstrekt onnodig’, weerzinwekkend en massaal ruimen van ongeveer 250.000 gezonde melkkoeien en ontelbare geiten en schapen i.v.m. de MKZ-crisis in 2001. Hij ruïneerde daarmee talloze boerenbedrijven.Vandaag neemt deze figuur het op voor de terreurbeweging Hamas die niet schroomt vrouwen en kinderen als menselijke schilden te gebruiken en tegenstanders op de meest beestachtige manier te vermoorden.

PLO-bendeleider  Abu Mazen (Mahmoud Abbas) in Nederland.

PLO-bendeleider Abu Mazen was van woensdag 29 tot en met vrijdag 1 juli 2011 in Nederland. Hij werd ontvangen in het gebouw van de Eerste Kamer en had een ontmoeting met Koningin Beatrix op Paleis Huis ten Bosch. Ook sprak hij met de minister van Buitenlandse Zaken Uri Rosenthal en premier Rutte. In zijn toespraak in de Senaat benadrukte Mazen te streven naar de vorming van een ‘Palestijnse staat’ naast Israël. In werkelijkheid is Mazen onverkort uit  op vernietiging van Israël maar dat bleek voor het grootste deel van de Nederlandse parlementariërs geen punt van discussie. Alleen Joël Voordewind van de ChristenUnie beschuldigde Mazen ervan “geweld te tolereren en zelfs te promoten”.

http://www.refdag.nl/polopoly_fs/mahmudabbas_epa_1_548704%21image/2383682658.jpg_gen/derivatives/landscape_804/2383682658.jpg Het voormalige terreurmaatje van aartsterrorist Jasser Arafat.  

CDA-Tweede Kamerlid Henk Jan Ormel sprak van een goede sfeer. “Het CDA steunt de tweestatenoplossing waarbij beide volken, die beide lijden, in vrede naast elkaar kunnen leven.” Er kan echter geen sprake van vrede zijn zolang het Fatah/PLO bewind niet bereid is de vernietiging van de staat Israël uit het Fatah handvest te verwijderen. Zonder enige beperking volgt Holocaustrevisionist Mazen de doelstellingen zoals in deze statuten zijn opgenomen: ”volledige bevrijding van Palestina en de uitroeiing van het zionistische economische, politieke, militaire en culturele bestaan. Onze gewapende strijd heeft ten doel de zionistische staat te vernietigen en Palestina volledig te bevrijden. Er is geen plaats voor Israël. Het maakt niet uit hoe lang het duurt tot ze verdwenen is. Jeruzalem is een symbool voor iedere moslim op de wereld. De Joodse aanspraken op de stad zijn vals en wij accepteren niets dan een volledig islamitisch Jeruzalem onder islamitisch beheer. Het eind van het zionistisch wezen is een opdracht in de Koran". Mazen noemt Israël al jaren de “Zionistische vijand en zegt de strijd (lees terrorisme) tegen Israël nooit te zullen opgeven.

Iedereen die zich een beetje in de problematiek van het Midden Oosten verdiept, weet dat de Fatah/PLO kliek in Ram-allah geen vrede met Israël wil. Hun streven is geheel gericht op vernietiging van Israël. Het PA/PLO bewind heeft onder leiding van Mazen op 27 november 2010 officieel besloten om de erkenning van Israël als het thuisland van de Joden definitief te weigeren. Het bewind zegt ook dat in het nieuwe islamitische ‘Palestina’ geen enkele Jood meer mag blijven wonen. En deze figuur werd in Nederland door de Koningin en de politieke elite ontvangen!De enige goede weg van deze bendeleider naar Den Haag had naar het Internationale Gerechtshof moeten zijn.

  De bendeleider Mazen wordt hier door Tweede Kamervoorzitter Gerdi Verbeet  ontvangen en gekust. Om van te kotsen.

Nederland blaast een behoorlijk deuntje mee in het demoniseren van Israël en het omsmelten van het PA/PLO-terreurnest tot een complete terreurstaat. Een van de weinige uitzonderingen vormde de op 31 oktober 2007 overleden oud minister van Defensie Henk Vredeling. Tijdens de Yom Kippoeroorlog in 1973 stond hij in het geheim toe dat Amerikaanse militaire vluchten met wapens bestemd voor Israël een tussenlanding in Nederland mochten maken. Bovendien greep Vredeling op eigen houtje in door zonder voorafgaand overleg met het kabinet den Uyl – van Agt, opdracht te geven ’s nachts transportvliegtuigen vol te laden met wapens en munitie om die vanaf vliegveld Eindhoven naar Israël te laten vertrekken. Hij motiveerde zijn beslissing met een verwijzing naar hetgeen de Joden in de Tweede Wereldoorlog was overkomen en met zijn handeling een herhaling van deze beestachtige gebeurtenis had willen voorkomen.

 Henk Vredeling

Nederland is sinds 2007 één van de 10 landen die het Global Centre for the Responsiblity to Protect sponsort, een organisatie met internationaal bekende bestuursleden die openlijk anti-Israël zijn. Het gaat om de voormalige VN-baas Kofi Annan, de voormalige Ierse president Mary Robinson en de activist Desmond Tutu, allemaal bekend als virulente anti-Israël activisten. Deze club werkt samen met de beruchte miljardair en linkse activist George Soros en toewerkt naar een wereldregering die onder bepaalde voorwaarden een land mag binnenvallen.In Nederland wordt dit nauwelijks verhulde antisemitische gedachtegoed gesteund en verspreid door figuren als Gretta Duisenberg, Dries van Agt en SP-kamerlid Harry van Bommel.

Holocaust ontkennen moet kunnen”

VELDHOVEN-VVD-VERGADERING

Holocaust ontkennen moet kunnen. Dit zijn de woorden van de VVD-leider (Volkspartij voor Vrijheid en Democratie) Mark Rutte. Enkel als de ontkenning van de Holocaust tot geweld zou leiden, zou het bestraft moeten worden. Indien iemand de Holocaust ontkent, kan je met deze persoon een discussie aangaan en hem van zijn ongelijk overtuigen, aldus Rutte. Ronny Naftaniel van het Centrum Informatie en Documentatie Israël zegt  niet te begrijpen wat Rutte bezielt en reageerde op diens uitspraken:”Als je de doelbewuste ontkenning van de Holocaust met woorden denkt te kunnen bestrijden, waarom doe je dat dan ook niet met lichte geweldplegingen, of met diefstal. Dit zou pas echt tolerant zijn. En hou dan ook op met dreigen Islamitische geestelijken het land uit te zetten, als ze onze democratie aanvallen. Het voortdurend gekwetst worden, is bovendien een pijnlijke ervaring voor de slachtoffers. Het is de vraag of deze geestelijke pijn minder ernstig is, dan bijvoorbeeld het krijgen van slaag of de gevolgen van diefstal. Voor holocaustslachtoffers en hun familie is het in ieder geval afschuwelijk te horen dat de moord op hun familie een leugen is. Of dat het een verzinsel is met het doel  geld te krijgen. In zijn, op zichzelf begrijpelijke, streven godsdienstkritiek ongelimiteerd mogelijk te maken, is Mark Rutte veel te ver doorgeschoten. Als hij op de televisie zegt dat vanwege de vrijheid van meningsuiting het roepen van ‘Hamas, Hamas Joden aan het gas’ bij demonstraties mogelijk moet zijn, staat hij een samenleving voor, die in ieder geval voor heel wat Nederlandse Joden onleefbaar wordt” aldus Naftaniel.Tot nog toe werden Holocaustontkenners in Nederland vervolgt op grond van het haatzaaiende karakter van hun activiteiten.

Zie ook het afscheidskadeatje van aftredend premier Balkenende aan zijn opvolger Rutte. Het gaat om een gehoornde Ramskop met schedel.Deze gehoornde ramskop staat ook wel bekend als de demon “Baphomet“. Het er dus sterk op dat de Nederlandse politiek al enige jaren in de greep is van een demonische geest.  (klik hier voor afbeeldingen “Baphomet”)

De Bijbel maakt duidelijk dat een ieder die het opneemt tegen Israël er rekening mee moet houden dat ze hebben gekozen voor een strijd tegen de God van Israël en dat zal niet ongestraft blijven. Ook zij heffen de steen Jeruzalem en zullen zich daaraan vertillen.

Joël 3:16 En de Here brult uit Sion, en verheft zijn stem uit Jeruzalem, zodat hemel en aarde beven. Maar de Here is een schuilplaats voor zijn volk en een veste voor de kinderen Israëls.

Terug naar: Inhoudsopgave