Desmond Tutu’s valse beschuldigingen

Door: Franklin ter Horst (Aangemaakt:  17 oktober 2011)

Zijn rol in de bestrijding van Zuid-Afrikaanse apartheid in 1984 leverde de Zuid-Afrikaanse Anglicaanse Aartsbisschop Desmond Tutu, de Nobelprijs voor de Vrede op en maakte hem wereldberoemd. Vanuit zijn kerk in Soweto, spoorde Tutu de heffing van economische sancties aan tegen de blanke overheid. Sindsdien is hij het symbool van tolerantie en goedheid geworden en wordt hij gezien als één van de meest gerespecteerde figuren in de wereld. Maar achter het vriendelijke gezicht gaat een felle antizionist schuil en schroomt niet Israël te vergelijken met het voormalige apartheidsbewind in Zuid-Afrika. De christelijke Aartsbisschop is niet geïnteresseerd in het verkondigen van de waarheid integendeel, terwijl hij actief de liquidatie van Israël promoot, creëert hij tegelijkertijd een nieuwe afschuwelijke Joodse Diaspora. Op universitaire campus in de hele wereld, in de mainstream media en in grote delen van de westerse publieke opinie, etaleert hij zijn antizionistische gevoelens.

Ook ‘vergelijkt hij het lijden van de Palestijnen‘ met wat de zwarten in Zuid-Afrika onder het blanke apartheidsregime hebben meegemaakt. Het zijn valse beschuldigingen want Israël is geen apartheidstaat omdat alle inwoners –Joden en Arabieren- gelijke rechten hebben. Israël kent geen apartheidswetten zoals destijds in Zuid-Afrika. Israël kent volledige, politieke, religieuze en andere mensenrechten voor de hele bevolking. 

 Israël hater Desmond Tutu

De man is geïnfecteerd met hetzelfde anti-Israël virus waarmee ook Jimmy Carter, Dries van Agt, Gretta Duisenberg, Anja Meulenbelt en vele  anderen besmet zijn. Tutu stond al niet bepaald als vriend van Israël te boek, maar zijn beschimpingen aan het adres van Israël worden feller.

Mede dankzij Tutu werd de World Conference against Racism, die door de Verenigde Naties in Durban in 2001 werd gehouden, omgevormd naar een racistische conferentie tegen Israël. In dezelfde stad waar president Mbeki zijn feest van de overwinning over de apartheid hield, werd een ander doodvonnis uitgesproken over de Joden onder de paraplu van de Tutu en van de Verenigde Naties. Tutu heeft de “Joodse Lobby” gedemoniseerd als te “machtig” en “angstaanjagend”, zijn toevlucht nemend tot een verachtelijke mythe die diep geworteld is in anti-Joodse stereotiepen, waardoor de Joden Washington zouden controleren. Volgens de weerzinwekkende en valse beschuldigingen van de Tutu tegen het Joodse volk, is Israël een sadistische koloniale entiteit, een verblinde vervolger van kinderen en een waanzinnige bouwer van apartheidsmuren. Volgens Tutu heeft het Zionisme “zeer vele parallellen met het racisme.” Tutu is altijd een supporter geweest van Goebbels-like vergelijking van Zionisme met racisme. Hij vindt dat de Joden teveel in de slachtofferrol kruipen en dat Joden te snel “de kreet antisemitisme gebruiken”. Hij vergelijkt Israël voortdurend met Hitler’s  Duitsland en de Sovjet-Unie onder Stalin, zeggende dat deze ook ooit “zeer machtig” waren maar uiteindelijk “in het stof beten”, net zoals dat zal gebeuren met het “foute” Israël. Volgens hem staat de christelijke God aan de zijde van de het PLO-bewind, die hij vergelijkt met de Israëlieten toen in Egypte onder de slavernij leefden.

In een interview in augustus 2009 met de Israëlische krant Ha’aretz zei hij dat het Westen is overladen met schuld betreffende de Holocaust. ‘Maar wie betaalt de prijs? Aldus Tutu. ‘Dat zijn de Arabieren en de Palestijnen. Israël maakt een vergissing te denken dat vrede te bereiken is met het gebruik van geweld. De les die Israël moet leren van de Holocaust is dat het nooit veiligheid zal krijgen door versperringen, muren en geweren.’ Het is een hardnekkige en veelgehoorde mythe dat de PLO-Arabieren boeten voor de Holocaust en dat Europa de Joden een staat hebben gegeven ten koste van de daar wonende Arabieren. Het is op alle punten onjuist: Europa heeft niets aan de Joden gegeven. Ze hebben het land zelf opgebouwd, verdedigd, ontwikkeld en miljoenen Joodse vluchtelingen een nieuw huis geboden. De Arabieren hebben iedere samenwerking met de Joodse gemeenschap afgewezen en herhaalde pogingen gedaan de Joden de Middellandse zee in te drijven. Het waren de Arabieren die de delingsplannen van de Britten in 1937 afwezen en in 1947 die van de Verenigde Naties. Direct na het delingsplan in 1947 begonnen zij een oorlog die ze verloren.

 

Niet de Joden die verantwoordelijk zijn voor de misère van de PLO-Arabieren, maar hun leiders. Het recht van de Joden op een eigen staat in hun historische thuisland is niet afhankelijk van de Holocaust. Israël is de Palestijnen totaal niets verschuldigd. Er is geen land op aarde want een langere relatie met het land heeft dan het Joodse volk met Israël en de stad Jeruzalem. Alle boeken van het Oude Testament beschrijven deze diepe relatie. De strijd van de Arabieren tegen Israël is niet een strijd tegen apartheid en bezetting. Het is niets anders dan een strijd tegen het bestaan van de Joodse staat in het Midden-Oosten. En voor kerkelijke machthebbers als Tutu heeft Israël geen recht van bestaan want zij hanteren de vervangingstheorie dat de kerk in de plaats van Israël is gekomen.

Zijn aanvallen op Israël kennen een lange geschiedenis. De dag na de kerstdagen in 1989, stond Tutu te bidden in het Holocaust herdenkingscentrum Yad Vashem in Jeruzalem opgericht ter herdenking voor de miljoenen Joden die door de Nazi’s zijn vermoord, "Wij bidden voor wie dit mogelijk hebben gemaakt, help ons hen te vergeven en help ons dat wij niet dezelfde fout maken”. Dit, zei hij, is de “boodschap” aan de Israëlische kinderen en kleinkinderen over de dood”. Waar haalt deze Tutu de ongehoorde brutaliteit vandaan de nazi moordenaars te vergeven en het volk van Israël te waarschuwen niet dezelfde fout te maken tegen de PLO-Arabieren als de nazi's tegen de Joden. Vergeving komt van God alleen. De vergeving van Tutu aan de Nazi’s is echt meedogenloos en vergeet de slachtoffers, en de onbeschrijflijke ellende die ze hebben meegemaakt. Tutu is altijd ver verwijderd van de actualiteit over wat de Nazi’s allemaal hebben uitgespookt "de gaskamers “ zei hij eens zijn "gemaakt voor een nette dood”. "De Joden," verklaarde hij in 1984, "dachten dat ze een monopolie positie innamen op God” en “ Jezus, was boos dat ze andere mensen uitsloten

Tutu is een groot voorstander van de activiteiten van de BDS (Boycott/Divest/Sanction) beweging. Deze reïncarnatie van de Nazi’s' "Koop niet bij Joden" campagne maakt duidelijk waar Tutu staat als het om het vervloeken van Israël gaat. Onder een nieuwe vermomming [BDS] is de nazi slagzin “Kauft nicht bei Juden… ” is terug van weg geweest.

  De BDS beweging kende al in de jaren 1930 een antisemitische voorganger

Tutu maakte publiciteit voor een oproep aan het Amerikaanse pensioenfonds van de Teachers Insurance and Annuity Association voor het doorsnijden van de vennootschapsbanden met Israëlische bedrijven. Hij hielp ook de Australische Gemeenteraad van Marrickville een boycot van goederen afkomstig uit Israël goedkeuren. Hij overtuigde de Universiteit van Johannesburg ervan om haar goede relaties met de Universiteit van Ben Goerion af te breken als deel van een academische boycot tegen Israëlische instellingen, dat doet terugdenken aan donkere tijden toen Duitse universiteiten beroemde Joodse intellectuelen zoals T.W. Adorno en Albert Einstein verbanden. Aartsbisschop Tutu bevorderde ook de boycot van alle Israëlische goederen door de Amerikaanse Food Co-Cop en werd het uithangbord van de westerse promotiecampagnes voor het bevorderen van desinvestering en sancties tegen de Joodse Staat.

Obama en Tutu bewonderen elkaar al jaren. In augustus 2009, overhandigde Obama Tutu de Medaille voor de Vrede van het Amerikaanse Congres. Obama noemde hem “een morele geweldenaar- een stem met principes, een onverbiddelijke kampioen van rechtvaardigheid, en een onderscheiden vredestichter” en vergeleek Tutu met Albert Schweitzer en Mahatma Gandhi. Wall Street Journal etiketteerde hem als de “bekendste priester van de wereld.” Tutu werd zelfs gevraagd om zijn genoom aan de wetenschap te doneren om de Afrikaanse wortels van de mensheid te ontdekken. Obama en Tutu ontmoeten elkaar voor het eerst in 2006 toen Obama nog senator was en een bezoek bracht aan Tutu in Zuid-Afrika.

Tutu maakt net als Jimmy Carter, Kofi Annan en Mary Robinson deel uit van “The Elders”. Hij is net als Jimmy Carter een fan van de Palestijnse terreurbeweging Hamas en kan het goed vinden met terreurleider Haniyah. Tutu demonstreert een kampioen van rechtvaardigheid en vredestichter te zijn, vooral wat betreft het Midden-Oosten en dan in het bijzonder het verdedigen van de Palestijnse terreurbeweging Hamas.

 28 augustus 2009 Desmond Tutu op bezoek met The Elders in Billin in Judea.

Tutu nam op 16 september 2011 in een videoboodschap deel aan een conferentie in Amsterdam waarin hij opriep producten en diensten uit Israël te boycotten. Die bijeenkomst draaide om het zogeheten Kairosdocument, waarin PLO-theologen vragen om verzoening met Israël. Ook noemen ze Israëls bezetting van PLO-gebieden 'zondig' en roepen ze net als Tutu op tot economische sancties en een boycot. Tutu zei dat Nederlandse christenen Israël moeten beschermen tegen zichzelf. Volgens Tutu moeten christelijke kerken Israël liefhebben zoals ze van een drankverslaafde oom zouden houden. 'Neem de sleutel weg van het kastje waarin de drankfles staat', tekent het Reformatorisch Dagblad uit zijn mond op.

Terug naar: Inhoud