De Russische beer brult weer
Door: Franklin ter Horst. (Aangemaakt: oktober 2000) (Laatste bewerking: 4 mei 2012)
Volgens een recent rapport van de Russische Geheime Dienst (FSB) stuurt het Westen onder leiding van de Verenigde Staten en de NAVO, aan op wereldwijde oorlog. Tijdens de Internationale Veiligheidsconferentie in Munchen in 2007, waarschuwde Vladimir Poetin de Westelijke leiders al, dat de wereldwijde Amerikaanse bemoeizucht en agressieve expansie, de wereld dichterbij de Derde Wereldoorlog heeft gebracht dan ooit tevoren. Deze oorlog zal mogelijk de meest verwoestende in de menselijke geschiedenis zijn en leiden tot de inzet van kernwapens. Tijdens deze door 35.000 agenten bewaakte veiligheidsconferentie beschuldigde Poetin de voormalige Bush- administratie ervan de wereld haar wil te willen opleggen. Ook zei hij dat Washington zijn grenzen op bijna elk terrein heeft overschreden en sprak van een “extreem gevaarlijke situatie” waarin niemand meer veilig is. Poetin “De éénpolige wereld van de VS heeft oorlog, verwoesting en onveiligheid gebracht” aldus Poetin. Volgens hem voedt de Amerikaanse politiek een wapenrace “waarin steeds meer landen nucleaire wapens willen bemachtigen”.
Volgens militaire deskundigen in Rusland heeft Washington een veroveringsplan ontwikkeld wat inhoud dat Amerika streeft naar wereldwijde alleenheerschappij en indien nodig dit met agressieoorlogen te willen realiseren. Door dit beleid zijn volgens Moskou de legers van de NAVO, nog nooit zo dicht bij een grootschalige oorlog tegen Rusland en China geweest. De drones (onbemande militaire vliegtuigen) van de Verenigde Staten voeren aanvallen uit in Jemen, Somalië, Oeganda, Afghanistan en Pakistan. Inmiddels heeft “The Prince of War” Barack Hoessein Obama deze vliegtuigen ook naar Turkije gestuurd om de Turken te helpen in hun strijd tegen de Koerden. Deze man van ‘vrede’ brengt verwoesting, dood en vernietiging, onder het mom van daarmee de vrede te dienen. Pakistan heeft Washington herhaalde malen verzocht onmiddellijk te stoppen met de bombardementen op hun grondgebied waarbij al honderden burgers om het leven gekomen zijn, maar Obama luistert niet. Pakistan spreekt van een inmenging in haar interne aangelegenheden en heeft 20.000 Chinese troepen toegestaan zich in het Pakistaanse deel van Kasjmir te vestigen om indien er sprake mocht zijn van een eventuele agressie van de VS, het Pakistaanse leger bij te staan.
In het rapport van de Russische Inlichtingendienst FSB, staan details dat de Verenigde Staten en de NAVO, plannen aan het ontwikkelen zijn voor een oorlog over alle continenten.De plannen van de Verenigde Staten dateren volgens de Russische Geheime Dienst uit 1998. Volgens dit plan: "Mag geen enkele mogendheid nog zo sterk worden dat ze de Amerikaanse overheersing in gevaar kan brengen. Daarbij kennen de Verenigde Staten zich het recht toe preventieve aanvallen te lanceren tegen landen met "vijandige bedoelingen" zoals Syrië en Iran. Een mogendheid wordt als vijandig beschouwd zodra ze zich niet onvoorwaardelijk onderwerpt aan de dictaten van Washington. Amerika zal niet wachten tot landen een ‘echte dreiging’ vormen, het zal met een preventieve oorlog, elke mogelijke rivaliteit in de kiem smoren.”
Volgens Russische militaire
experts staan nu Syrië en Iran bovenaan het verlanglijstje om aangevallen te
worden en is het westen druk bezig de tegenstanders van het bewind van Bashar
al Assad, van wapens te voorzien. Poetin heeft het Westen gewaarschuwd niet aan
een dergelijk avontuur te beginnen. De Russische premier en de Chinese president Huan Jintao
hebben over deze kwestie op 12 oktober 2011 overleg gevoerd en hebben besloten hun legers in staat van
paraatheid te brengen. Beide leiders roepen de Verenigde Staten op onmiddellijk
te stoppen met de agressie die volgens hen alleen
maar kan worden uitgelegd als megalomane dwaasheid.
Half september 2011 hebben Russische politici in de Doema een discussie gevoerd over de aanwezigheid van NAVO troepen in voormalige Sovjet Republieken. Dat is al langere tijd een doorn in het oog van Moskou. Het advies van de Russische volksvertegenwoordigers was dat Rusland haar aanwezigheid in met name de zuidelijke republieken moet uitbreiden. Vooral de aanwezigheid van de Verenigde Staten in Kazakstan, Turkmenistan, Kirgizië en Afghanistan is voor de Russen een kwestie van grote zorg. De roze revolutie haalde Georgië uit de Russische invloedsfeer net als de oranje revolutie in de Oekraïne. In een taalgebruik die doet denken aan de Koude Oorlog kondigde Poetin een herbewapening aan en bracht een nieuw IJzeren Gordijn ter sprake, alsmede een onzichtbare Berlijnse Muur, maar dan ten oosten van Duitsland.
Volgens de Russische Gen. Nikolai Makarov chef van de Generale Staf ‘kunnen locale en regionale omstandigheden leiden tot conflicten die tot een wereldwijde oorlog kunnen escaleren waarbij het gebruik van nucleaire wapens niet uitgesloten moet worden. Volgens Makarov loopt Rusland het risico meegesleept te worden in conflicten. Zo wijst hij op de expansiedrift van de Navo richting oosten waardoor de kans op een confrontatie scherp is toegenomen. De nationale doctrine zegt dat wanneer Rusland, of een van haar bondgenoten, met nucleaire wapens aangevallen mocht worden en haar bestaan in gevaar mocht komen, Rusland op dezelfde manier zal terugslaan.

Het eerder genoemde rapport van de Russische Geheime Dienst (FSB) kwam enkele dagen voor Poetins ontmoeting met de Chinese leider Jintao op 12 oktober 2011 om de vriendschap tussen beide landen nog eens te benadrukken.
Hu
Jintao-Vladimir Poetin
Volgens Jintao komt de informatie in dit rapport overeen met de bevindingen van Chinese Geheime Dienst dat de Verenigde Staten en de NAVO zich aan het voorbereiden zijn voor een wereldwijd gewapend conflict.
De regeringsleiders van beide landen hebben in bedekte termen gewaarschuwd, dat zij atoomwapens zullen gebruiken tegen de Verenigde Staten wanneer zij vinden dat hun belangen in gevaar komen. Volgens Russische woordvoerders zal Moskou al haar technische capaciteiten gebruiken als de Verenigde Staten haar daar toe dwingt en zal Rusland een groter aantal atoomkoppen op hun projectielen zetten indien dat nodig mocht blijken. Het huidige Russische leger is sowieso al niet zwakker dan dat van de voormalige Sovjet Unie, en in sommige gevallen zelfs sterker. De Russen hebben hun nucleaire bunkers alleen maar versterkt. Zij zeggen klaar te zijn een kernoorlog te overleven.
Het meest ambitieuze doel van het Kremlin is om Europa los te weken van de Verenigde Staten. Rusland ziet de NAVO als overbodig en groot obstakel om de Russische invloed uit te breiden. De Russische ambassadeurs in het buitenland hebben van Medvedev te horen gekregen dat zij krachtiger voor de Russische belangen moeten opkomen, en in hun kontakten de nodige druk mogen uitoefenen door er bij eventuele bilaterale conflicten op te wijzen dat Rusland een kernmacht is.
Na de regeerperiode van Vladimir Poetin, staat
de in
Rusland’s president Dmitri Medvedev
Half juli 2008 presenteerde Medvedev zijn concept voor de nieuwe buitenlandse politiek van Rusland. Het concept spreekt duidelijke taal over de belangrijke rol die Rusland zich de laatste jaren heeft verworven op het internationale front. Rusland heeft de ambitie de machtigste natie van de wereld te worden. De energievoorraden van het land spelen daarbij een belangrijke rol. Rusland is bijvoorbeeld vast besloten haar claim op de Noordpool, vanwege de enorme olie en gasvoorraden, zeker te stellen, desnoods met militair geweld. Het meest ambitieuze doel van het Kremlin is om Europa los te weken van de Verenigde Staten. Rusland ziet de NAVO als overbodig en groot obstakel om de Russische invloed uit te breiden. Mede daarom is Rusland fel tegen het mogelijke NAVO-lidmaatschap van de Oekraïne en Georgië en heeft gedreigd tot het uiterste te gaan dit te voorkomen.
Medvedev deed begin september 2009 een oproep de hegemonie van één enkel land te beëindigen, daarmee op de Verenigde Staten doelend. “Onbekwaamheid, en soms enkel het gebrek aan bereidheid van een regering om een probleem op te lossen, veroorzaakt schade. En niet enkel in het eigen land”, aldus de Russische leider. “De onbezonnen financiële politiek van de regering van één land is de oorzaak geweest van een wereldwijde economische crisis”, voegde hij er bij wijze van voorbeeld aan toe. Hij verwees daarbij duidelijk naar de VS en riep de wereld daarom op pragmatisch te zijn om te ontsnappen aan utopische projecten voor wereldwijde dominantie. Tijdens de G8-conferentie in L’Aquila, Italië in 2009, riep Medvedev op de dollar te vervangen voor een supranationale munt. Het muntstuk, draagt de woorden “United Future World Currency” en “Unity in Diversity”,

Het gaat bij deze munt om een test zoals op de afbeelding te zien is. De boodschap is echter overduidelijk: Rusland wil –en daarvoor heeft het de steun van China, Brazilië en Frankrijk –dat er een gezamelijke wereldmunteenheid komt. De vijf sterren, de vijf strepen en de vijf énen zullen ongetwijfeld voor de vijf continenten staat.
De Russische
ambassadeurs in het buitenland hebben van Medvedev te horen gekregen dat
zij krachtiger voor de Russische belangen moeten opkomen, en in hun kontakten
de nodige druk mogen uitoefenen door er bij eventuele bilaterale conflicten op
te wijzen dat Rusland een kernmacht is.
Met retoriek
die sterk aan de Koude Oorlog doet denken heeft de generale staf van de
Russische strijdkrachten gedreigd met in het uiterste geval een preventieve
aanval op het in ontwikkeling zijnde NAVO
raketschild in Oost Europa. Mocht de veiligheidssituatie in de ogen van
Moskou escaleren dan zullen er 'nieuwe aanvalswapens in het zuiden en
noordwesten van Rusland worden gestationeerd, om delen van het
raketafweersysteem te bestrijden.' Deze Russische (her)bewapening omvat tevens de
stationering van Iskander raketten in de enclave Kaliningrad aan de Oostzee.
'Met deze mogelijke variant kan de raketschild-infrastructuur in Europa worden
vernietigd,' verklaarde Nikolai Makarow, de stafchef van de Russische
strijdkrachten, op de internationale raketschildconferentie in Moskou. 'Gezien
het destabiliserende karakter van het raketafweersysteem... wordt een
onbestrafte (Westerse) aanval mogelijk gemaakt. Daarom bereiden we ons in het
geval van een escalatie voor op het inzetten van bestaande wapens,' voegde
generaal Makarow er aan toe.In maart 2012 zei president Medvedev dat het
Russische leger in 2017 of 2018 'volledig voorbereid en bewapend' moet zijn om
de dreiging van het NAVO raketschild tegen te gaan.
Op 24 mei
2010 is de eerste batterij Patriots in Polen gearriveerd bij de plaats Morag op
zo’n
Volgens Konstantin Sivkov, vice-president van de Russische Academie voor geopolitieke problemen, zijn deze oefeningen nodig omdat Westerse militaire experts een aanval op Rusland plannen, waarna het land geannexeerd en opgedeeld zou moeten worden. Het westelijke deel zou bij de EU worden gevoegd, het centrale deel en Siberië bij de Verenigde Staten en het Oostelijk deel bij China. De Verenigde Staten heeft volgens Sivkov over een aantal jaren zulke krachtige wapens, dat het voor de vernietiging van het Russische nucleaire arsenaal geen kernwapens zal hoeven gebruiken.
Na 40 jaar onder het juk van de Sovjets te hebben gezucht zijn er nog steeds maar weinig Polen die Rusland vertrouwen. Ook andere voormalige Oostblok landen geven regelmatig blijk van hun bezorgdheid over het steeds frequentere spierballenvertoon van het Russche leger. In juli 2009 stuurden de voormalige Poolse leider Lech Walesa en Vaclav Havel (Tjechië) een open brief aan Obama, waarin ze hem waarschuwen dat Rusland ‘terug is als een revisionistische macht met een 19e eeuwse agenda die ze met 21ste eeuwse technieken willen uitvoeren.’
Rusland toont een nieuwe serie intercontinentale raketten uit de
Topol-M klasse tijdens militaire parade in het Kremlin in 2008
De Topol is
in staat om elk antiraketsysteem op aarde te doorbreken, waaronder de National Missile
Defense van de VS. Tijdens bijeenkomsten zoals de top van de G20 op 3 november
Tijdens een nieuwsuitzending over een onderwerp m.b.t. de Asia Pacific Economic Cooperation op de Russische televisie op 24 november 2011, stak nieuwslezeres Tatyana Limanova haar middelvinger op net op het ogenblik dat ze de naam van Obama uitsprak. Zonder op te kijken ging ze daarna gewoon verder met haar berichtgeving, alsof er niets aan de hand was. Limanova werkt voor de Russische privézender REN TV is een van de meest gerespecteerde tv-gezichten van Rusland en won als journaliste al tal van prijzen. REN TV heeft een bereik van ongeveer 120 miljoen Russen en wordt beschouwd als een van de meer liberale zenders in het land. REN TV is net zoals alle andere Russische TV zenders door de staat goedgekeurd. In Rusland betekent de opgestoken middenvinger exact hetzelfde als in de Verenigde Staten en in Nederland.
Ook hier nog te
bekijken.Tatyana Limanova is hierdoor haar baan kwijtgeraakt. De televisiezender REN TV noemde de beweging van Limanova "onaanvaardbaar"en niet passend bij het imago van de zender. Een lezing is dat zij het gebaar maakte richting de cameramensen van de omroep omdat zij kwaad was omdat ze een technische fout hadden gemaakt. In de veronderstelling dat de beelden niet meer live werden uitgezonden, zou ze haar middelvinger naar hen hebben opgestoken.Daar lijkt het echte helemaal niet op!
Moskou vindt dat de Verenigde
Staten niets meer in Europa te zoeken hebben. Tijdens een toespraak op 22
november
De voormalige
Russische president Vladimir Poetin, thans premier.
Ook wilde de Bush-administratie een verdere uitbreiding van de NAVO richting Rusland. Als landen werden genoemd de voormalige Sovjetstaten Azerbeidzjan, Georgië of de Oekraïne. Ook Brussel speelt dit ‘spel’ mee, tot grote ergernis van Moskou. De Verenigde Staten ontwikkelt belangen in Kazakstan, Turkmenistan, Kirgizië en Afghanistan.De roze revolutie haalde Georgië uit de Russische invloedsfeer net als de oranje revolutie in de Oekraïne. Ook eist het Westen van Moskou dat het zijn legereenheden terugtrekt uit Georgië en Moldavië, ook deze arrogantie is verkeerd bij Poetin gevallen hij sprak onverholen over de dreiging van een nieuwe Koude Oorlog. Hij kondigde een herbewapening aan en bracht een nieuw IJzeren Gordijn ter sprake, alsmede een onzichtbare Berlijnse Muur, maar dan ten oosten van Duitsland.
Volgens Poetin heeft zijn
land een raketverdedigingssysteem dat ieder aanval kan neutraliseren. In een
taalgebruik die doet denken aan de Koude Oorlog zei Poetin: Rusland heeft
een raketsysteem getest dat niemand voor lange tijd zal hebben. Wij hebben de
(voormalige) Franse president Jacques Chirac tijdens zijn bezoek aan Rusland,
de werking ervan laten zien. Hij weet waarover wij praten”. (*) De Moskouse krant Zavtra berichtte begin juli 2008 dat
Rusland ‘speciale, krachtige elektromagnetische pulsgenerators heeft
ontwikkeld, die gebruikt kunnen worden in nieuwe types radarsystemen en de
basis kunnen vormen van elektromagnetische wapens die de elektronischesystemen
van de vijand onklaar kunnen maken.’ Het Amerikaanse leger is er ondertussen
van overtuigd dat de Russen reeds de beschikking
hebben over ‘kinetische
wapens’ en ‘gerichte energiewapens’.
In werkelijkheid is de Koude Oorlog nooit echt over geweest en het communisme is al evenmin dood. De geheime diensten zijn gereorganiseerd en opereren onder andere namen. De naam en het gezicht zijn veranderd, maar verder is alles bij hetzelfde gebleven. De voormalige KGB is machtiger dan voorheen. Er opereren meer Russische spionnen in het westen tot vlakbij de top van de regeringen in ondermeer Engeland en Frankrijk, dan gedurende de Koude Oorlog! Kinderen geloven in Sinterklaas, maar de wereldleiders blijken in sprookjes te geloven. De Russische overloper Viktor Suvorov noemt de westerlingen die geloven dat de Koude Oorlog over is, ‘idioten’. Er bestaat geen “Democratisch Rusland” en Poetin was al evenmin een vriend van het westen. Inmiddels is de Russische marine weer in de Middellandse zee teruggekeerd. Rusland heeft van Syrië toestemming gekregen permanent gebruik te maken van de haven van Latakia. Volgens de Russische Admiraal Vladimir Masorin is de marinebasis bedoeld om de Russische belangen in de regio te beschermen. Israëlische bronnen melden dat het voor een deel om schepen gaat die uitgerust zijn met spionageapparatuur om onder meer de Israëlische wapensystemen te bespioneren.
Na de gas crisis tussen Moskou en Oekraïne en Wit Rusland, is Europa zich pijnlijk bewust geworden van zijn Russische afhankelijkheid op energiegebied. Poetin ontkende weliswaar dat Rusland zijn energievoorraad inzet als politiek drukmiddel, maar de ervaring heeft inmiddels al wat anders laten zien. Van alle gas dat de EU-lidstaten importeren, komt al 43 procent uit Rusland met Gazprom als leverancier. Binnen de EU, maar ook in de Verenigde Staten, wordt de machtspositie van Gazprom als een steeds groter gevaar gezien. Poetin noemde Gazprom een “machtig wapen om invloed te krijgen in de rest van de wereld”. De gasreserves in Rusland zijn goed voor minstens tachtig jaar gebruik. Geholpen door olie en gas, stromen de miljarden dollars de schatkist binnen, een ontwikkeling die menigeen de nodige zorgen baart. De Russische media tonen de laatste tijd trots de eigen militaire prestaties. Zo werd er uitgebreid stilgestaan bij de test van een intercontinentale raket op Dinsdag 29 mei 2007 die in staat is ieder toekomstig raketschild te doorbreken.
Test
Russissche intercontinentale raket 2007
Volgens de Russische pers zou de huidige president Dmitri Medvedev op 23-jarige leeftijd gedoopt zijn als lid van de Russisch-orthodoxe kerk. Ook Poetin is praktiserend lid van deze kerk waarvan patriarch Alexius II aan het hoofd staat. Volgens de Russische pers is Medvedev een Jood en nationalistisch ingestelde stromingen in Rusland zijn catagorisch tegen hem omdat hij zijn sympathie voor het jodendom openlijk ten toon spreidt. Of zijn Jood zijn ook positieve gevolgen zal hebben in de relatie met Israël is echter de vraag. Ook de Russisch-orthodoxe kerk verkondigd de diepgewortelde vervangingstheologie dat de kerk in de plaats van Israël is gekomen.De Bijbel maakt echter duidelijk dat God nooit Israël’s erfgoed aan welke kerk dan ook heeft overgedragen.
Psalm 89:36-37-38 Eenmaal
heb Ik mijn heiligheid gezworen: Hoe zou Ik tegenover David liegen! Zijn
nakroost zal voor altoos bestaan, zijn troon zal als de zon vóór mij zijn; als
de maan zal hij voor altoos vaststaan, en de getuige aan de hemel is getrouw.
Links de Basiliuskathedraal in Moskou.- Midden Alexius
II- Rechts: Alexius bij de inhuldiging van Poetin tot
president van Rusland.
De maatregelen die Poetin heeft genomen hebben hem de vrijheid gegeven om de staatsmacht nog verder te concentreren. Inmiddels reikt de lange arm van Moskou weer tot in alle uithoeken van het land. De oude dictatoriale tijden herleven in snel tempo. Poetin heeft er blijk van gegeven net als zijn illustere voorgangers Lenin en Stalin, geen belangstelling te hebben voor de rechten van de mens.

Vladimir Lljitsj Oeljanov (Lenin) Jozef Stalin (oorspronkelijke naam: Iosif
Vissarionovitsj Dzjoegasjfili)
De geschiedenis heeft
geleerd dat Rusland een van de meest antisemitische landen van de wereld is.
Ook het vermoorden van joden was een regelmatig terugkerende bezigheid. (*) Zo
werden in
In de Russische stad Novosibirsk heeft men ouders aangeraden hun kinderen te beschermen tegen ‘bloeddorstige’ Joden. Met de lasterverhalen over Joden die het bloed van christenen gebruiken voor de Pesachviering, werd ooit het antisemitisme in Europa aangewakkerd. ‘Russische ouders opgelet!’ Luidt de tekst op de pamfletten. ‘Bescherm je kinderen als de Joden Pesach vieren.’ Op de pamfletten stond dat deze ‘vreselijke mensen jonge kinderen stelen, hun bloed aftappen en dat gebruiken voor het bereiden van hun matzes. Daarna zouden ze de kinderlijkjes in de vuilnisbak gooien.’ In de stad Novosibirsk, in het oosten van Rusland, wonen ongeveer 13.000 Joden. Van december 2007 tot februari 2008 werden 37 mensen vermoord als direct gevolg van de anti-joodse haatcampagnes en raakten 114 mensen gewond.
Dit soort ontwikkelingen voorspellen niet veel goeds voor de toekomst vooral ook omdat de leidinggevenden zich hier schuldig aan maken. De groeiende macht van veiligheidsdiensten onder Poetin en het autoritaire optreden van de voormalige president, hebben in belangrijke mate bijgedragen tot antisemitisme in Rusland. Poetin is populair geworden door zijn harde optreden tegen de in brede kring gehate-veelal Joodse-captains of industry. Er komen steeds meer verhalen dat er een toenemende agressie is waar te nemen tegen de Joodse bevolking van Rusland ,maar dat ook anderen het moeten ontgelden. Volgens Mensenrechtenorganisaties vinden er aan de lopende band racistische moorden plaats en waarnemers spreken over een ware golf van xenofobie in het land.”Lang leve Rusland” riep een skinhead in het voorjaar van 2006 op een boemeltreintje naar Moskou. En hij stak de 19 jarige Armeense jongen, Arhur Sardarjan, die toevallig in zijn coupé tegenover hem zat, met een mes morsdood. Twee vrienden van de dader keken lachend toe.”Volgens Jelena Rossochina van het Moskouse openbaar ministerie, werd ”De jongen zonder enige reden vermoord” en dat gebeurt volgens haar steeds vaker. Op 12 mei 2007 werd een jonge Russische jood bij de ingang van zijn huis in St.Petersburg dood gestoken. Men gaat ervan uit dat het om antisemitische motieven gaat.Leden van de Joodse gemeenschap in St.Petersburg zeggen dat er steeds meer van dit soort moorden plaatsvinden.
De daders zijn in veel gevallen kaalgeschoren blanke jonge Russische mannen, skinheads, die openlijk nationalistische en nazistische boodschappen uitdragen. De ‘skinheadbeweging telt naar schatting tussen de 50.000 en de 100.000 aanhangers. Volgens de mensenrechtenorganisaties neemt het Russische openbare ministerie, weinig of geen actie tegen openlijk racistische en antisemitische uitingen. Reden is dat nogal wat politieagenten sympathie hebben voor de daders. Dit beperkt zich niet tot de politie want uit een opinieonderzoek blijkt dat 53 procent van de Russische bevolking de stelling “Rusland voor de Russen”onderschrijft. Maar liefst 28 procent is voorstander van de stichting van speciale nederzettingen voor de joodse bevolking. Volgens een twintigtal parlementariërs propageert het jodendom al 2000 jaar vreemdelingenhaat en zou het de wedergeboorte van de Russische staat tegenhouden.
Het komt steeds vaker voor dat Joden zonder aanwijsbare reden op straat in elkaar worden geslagen. Veel Joden voelen dat de sfeer sterk is veranderd onder Poetins bewind.
De in 1952 Leningrad (later St.Petersburg) geboren
Vladimir Vladimirovich Poetin.
De oud KGB-kolonel Konstatin Predbrazjenksi schreef n.a.v. de vijandelijkheden tussen Israël en de Palestijnen; de Joden zijn onze vijanden; de Palestijnen onze vrienden. Het feit dat Rusland vriendschapsverdragen heeft gesloten met terroristenlanden als Syrië en Iran , maakt duidelijk dat dit land een anti-Israël politiek voert. Tijdens de oorlogen tussen Israël en de Arabische wereld, koos Rusland consequent de zijde van de Arabieren. Het duidelijkst was dat zichtbaar tijdens de Yom-Kippoeroorlog van 1973 toen Russische militairen al in de vliegtuigen zaten om Syrië te hulp te komen. Inmiddels heeft Rusland de tijdens de Koude oorlog gebouwde marinebasis in Syrië weer in gebruik genomen. Het Syrisch regiem heeft deze basis ter beschikking gesteld in ruil voor een grote hoeveelheid door Iran betaalde wapens. Volgens Israël zullen de Russen deze basis gebruiken om Israël te bespioneren.
Rusland is al jaren bezig Israël,s vijanden van grote aantallen wapens te voorzien en heeft daarnaast de verplichting op zich genomen militaire bijstand te verlenen bij een eventueel volgend gewapend treffen tussen Syrië en Israël.Het is al lang uitgelekt dat Rusland’s wapenindustrie op volle toeren draait om alle vijanden van het Westen van moderne wapens te kunnen voorzien. Vooral zij, die anti-Israël zijn, konden op Poetins sympathie rekenen. Om zijn positie en ‘aanzien’ verder te versterken heeft hij bezoeken gebracht aan de leidende figuren in Lybië, Vietnam, China en Noord-Korea. Rusland’s anti-Israëlische politieke lijn dateert al sinds de vroege jaren 1950, 1960 en 1970 toen het miljarden dollars pompte in de levering van oorlogsmateriaal aan Nassers’ Egypte, en de omringende Arabische staten Libanon, Syrië, Jordanië en andere terreurstaten zoals Libië letterlijk begroef onder tanks, raketten, MIG-bommenwerpers en gevechtsvliegtuigen en duizenden Russische adviseurs naar het gebied zond om de Arabieren bij te staan in de strijd tegen Israël.
De politiek die Poetin voerde had alles weg van een dictatuur. Zijn ster is na het verdwijnen van de Jeltsin-kliek, als een komeet omhoog geschoten. In september 1999 bleek zijn populariteit na een opinieonderzoek slechts 2% te bedragen. Nauwelijks een paar maanden later werd hij tot president van Rusland gekozen. Omhooggeschoten van hoofd van de geheime politie naar de hoogste functie in Rusland. Om de chaos die de ‘clandemocratie’ van Boris Jeltsin had achtergelaten weer onder controle te krijgen wist hij met de sluwheid van een slang in korte tijd allerlei maatregelen en wetten door het parlement te jagen. Poetins belofte de bestuurlijke orde in Rusland te herstellen is door hem met voortvarendheid opgepakt. De macht die de regiogouverneurs van Jeltsin hadden gekregen, zijn volledig aan banden gelegd en net als in het vroegere communistische en tsaristische tijdperk weer geheel door Moskou overgenomen. Hiermee zijn de afscheidingswensen van de gouverneurs- die zich veelal hebben ontpopt als potentaten- de kop ingedrukt.
Poetin heeft de 89 Russische provincies in zeven districten verdeeld, elk met een Kremlin afgevaardigde aan het hoofd. Op twee na zijn al deze figuren oude KGB vrienden van Poetin of stammen uit de nieuwe Geheime dienst. Uit alles is gebleken dat hij bezig is geweest met de bouw van een door militairen gesteunde politiestaat. De maatregelen die hij heeft genomen hebben hem de vrijheid gegeven om de staatsmacht nog verder te concentreren. Inmiddels reikt de lange arm van Moskou weer tot in alle uithoeken van het land. De oude dictatoriale tijden herleven in snel tempo. Poetin heeft er blijk van gegeven net als zijn illustere voorgangers Lenin en Stalin, geen belangstelling te hebben voor de rechten van de mens. Lenin nam het gebruik van terreur om het volk onder de knoet te houden, zelfs op in het wetboek van strafrecht. Hij schreef; terreur is een manier om mensen te overtuigen. Het dodental onder zijn regime van 1917-1921 wordt op 10 miljoen mensen geschat. De schattingen van het aantal doden onder het bewind van Stalin belopen rond de 40 miljoen. Burgeroorlog, geplande uitroeiing en genocide, kunstmatig veroorzaakte hongersnoden, dood in strafkampen, alles was geoorloofd.
Zover is het onder Poetin niet gekomen maar hij heeft wel zijn best gedaan om het gezag te ondermijnen van iedereen die zijn positie als president in gevaar zou kunnen brengen. Zowel de vrije nieuwsgaring als de elektronische media zijn zo goed als geheel onder staatstoezicht gesteld. Ook de buitenlandse journalisten die in Rusland werkzaam zijn voelen zich steeds meer in hun vrijheid beknot. Journalisten meldden de ontwikkeling van een snel toenemende afkeer van het westen onder de Russische bevolking. De contouren van een politiestaat beginnen zich duidelijk af te tekenen. De Britse krant The Independent gaf begin 2007 de namen van twintig Russische journalisten, die om het leven zijn gebracht. Er vind nooit een onderzoek plaats naar de dood van deze journalisten, dat is op zich al verdacht. Politieke tegenstanders van het regiem lopen het risico te worden vermoord. Alle macht en invloed moet weer helemaal worden geconcentreerd in Moskou. Een groot deel van de Russische bevolking heeft naar haar zeggen behoefte aan een leider die de orde en het gezag herstelt en die de "dieven en oligarchen" de kop indrukt, zelfs als dat ten koste van de democratie gaat. Tijdens zijn regeerperiode heeft de populariteit van Poetin bijna de vorm van een cultus aangenomen. Er is ter ere van hem een museum uit de grond gestampt en in een schoolboek wordt de voormalige KGB-agent afgeschilderd als een onfeilbare held.
Zelfs de beter gesitueerden en opgeleide inwoners van Rusland hebben hun mening radicaal veranderd en sympathiseerden openlijk met Poetin. Volwassenen die op televisie over politiek spraken, lieten allemaal dezelfde mening horen, ze steunden luid en geestdriftig de voormailge president en zijn regering. Men zag hem als een nieuwe Stalin en Peter de Grote.
Peter
de Grote
De reactionaire krant "Morgen" noemde poetin zelfs "Verlosser" en "Gezalfde ". Ook gingen er steeds vaker stemmen op dat Poetin president voor het leven moest worden. Daarnaast waren er velen in Rusland die openlijk blijk geven bang voor de man te zijn geweest. Dat kleurloze gelaat, de stalen glimlach, de ijzige blik in zijn ogen, dat alles zeiden de Russen, maakte ons bang. De Russische samenleving wordt in een snel tempo gemilitariseerd; het militaire budget groeit en de nationalistisch en anti-westerse propaganda neemt hand over hand toe. Geholpen door olie en gas, stromen de miljarden dollars de schatkist binnen, een ontwikkeling die menigeen de nodige zorgen baart.
Het westen zal op zijn hoede moeten zijn want Rusland vindt dat het al te lang door het westen is gekleineerd. Poetin heeft er ruimschoots blijk van gegeven vermaningen en waarschuwingen van Westerse regeringsleiders naast zich neer te leggen. De drempel voor het gebruik van kernwapens is verlaagd omdat er volgens Poetin sprake zou zijn van een toenemende militaire dreiging. Tot dusver was kernwapen gebruik alleen voorzien voor gevallen waarin het bestaan van de natie werd bedreigd. Volgens de nieuwe uitgangspunten voor de veiligheid kan Rusland nu naar de kernwapens grijpen om gewapende agressie af te slaan. Het blad de "Intelligence Digest" meldde enige tijd geleden dat Rusland opnieuw ontwaakt en een voor het westen gevaarlijke weg is ingeslagen.
In juli 2001 hebben de Russen met de Chinezen een nieuw strategisch partnerschap gesloten.Dit omhelst ook militaire samenwerking ingeval er agressie dreigt tegen een van hen.Zo zal elke vorm van verdediging van Taiwan door de Verenigde Staten als zodanig worden aangemerkt. Het verdrag zegt dat Taiwan een volledig deel van China is. Beide kernmachten hebben zich een tegenstander getoond van de Amerikaanse plannen voor een raketschild in de ruimte. De gesprekken op hoog niveau tussen China en Rusland geven aanleiding tot grote ongerustheid onder de Westerse experts. In de Verenigde Naties is het al goed te merken dat de Russen en de Chinezen elkaar de bal toespelen, en het steeds vaker roerend eens zijn. Russen en Chinezen hebben al diverse gezamenlijke legeroefeningen achter de rug. Het doel van de samenwerking is eventuele machtsuitbreiding van de westelijke allianties naar het oosten, doeltreffend te kunnen beantwoorden.
Meer dan 2000 Russische geleerden werken nu voor de Chinese staf. Daarnaast blijkt Rusland gaarne bereid de Chinezen van allerlei geavanceerd wapentuig te voorzien. Inmiddels hebben Rusland en China de Arabische wereld en Iran uitgenodigd tot het Russisch-Chinese machtsblok toe te treden. Ook lijkt het erop dat Rusland zichzelf op een eventuele oorlog aan het voorbereiden is. The Mc Alvany Intelligence Advisor, bericht dat de Russen intensief bezig zijn met modernisering en uitbreiding van hun wapenarsenaal waaronder de ontwikkeling van en nieuwe serie nucleaire wapens, effectiever en doeltreffender dan alle voorgaande versies. Inmiddels heeft Rusland zes nieuwe Topol-M raketten in gebruik genomen die staan opgesteld op een legerbasis in de regio Saratov, ten zuiden van Moskou.
Russische
Topol-M raket
Straaljagers, raketten en onderzeeërs rollen als nooit tevoren van de lopende band. Volgens de Russen hebben deze kernraketten een bereik van tienduizend kilometer en worden ze als ‘ongeëvenaard en absoluut het meest geavanceerde nucleaire wapen van dit moment beschouwd’.Ze kunnen niet alleen vanuit silo’s, maar ook vanaf mobiele installaties worden gelanceerd. Een paar jaar eerder werden ook al tien van dergelijke projectielen in gebruik genomen.
Rusland bouwt aan een heel
stel aanvalsonderzeeboten met atoomwapens, in de
"Severodyinsk-klasse". Daarnaast beschikt Moskou al over zes
onderzeeërs waartoe ook de op 12 augustus 2000 vergane Koersk
behoorde waarbij 118 marinemannen verdronken. Deze onderzeeërs hebben een
lengte van maar liefst
De regeringsleiders van Rusland en China hebben in bedekte termen gewaarschuwd, dat zij atoomwapens zullen gebruiken tegen de Verenigde Staten wanneer zij vinden dat hun belangen in gevaar komen. Volgens Russische woordvoerders zal Moskou al haar technische capaciteiten gebruiken als de USA haar daar toe dwingt en zal Rusland een groter aantal atoomkoppen op hun projectielen zetten indien dat nodig mocht blijken. Volgens de Russen kunnen zij elke afvuur-installatie van de Amerikanen bereiken. Washington geeft toe, dat Rusland slechts 15% van haar wapens (ICBM,s) nodig heeft om ongeveer 75% van de projectielen in de USA uit te schakelen. De Russen hebben sterkere opslagplaatsen en ook mobiele lanceerinstallaties waardoor ze moeilijker te treffen zijn. Ook is bekend geworden dat Rusland een "Super Steatlh-bommenwerper" heeft ontwikkeld. Amerikaanse spionagesatellieten hebben ontdekt dat de Russen ’s werelds grootste ondergrondse militaire stad aan het bouwen zijn in de Yamantau-bergen in de Oeral. Volgens de Federatie van Amerikaanse Geleerden strekt dit complex zich uit over 650 vierkante km. Het huisvest 60.000 personen en bevat voldoende voedsel en water om de gehele ondergrondse bevolking maandenlang in leven te houden. Het is een ondoordringbare vesting die bestand is tegen een directe kernaanval. Dit Yamantau-complex is slechts één van 200 ondergrondse kernterreinen waarvan de meeste de laatste jaren drastisch uitgebreid zijn.
De in Moskou wonende Russische onderzoeksjournalist en historicus Marina Kalashnikova heeft zware kritiek op zogenaamde Westerse 'experts' die beweren dat een militair conflict met Rusland niet langer denkbaar is, omdat de Russische elite te veel met het Westen verweven zou zijn. 'Het Westen wil maar niet uit haar droom van wishful thinking wakker worden,' aldus Kalashnikova. 'Ik wil mensen niet bang maken, maar de situatie is zeer gevaarlijk. Rusland bereidt zich namelijk voor op een kernoorlog met de VS en het Westen.' De bekende Amerikaanse conservatieve columnist J.R.Nyquist is het roerend met Marina Kalashnikova eens. 'Het Westen verkeert in een droom en zal daar de gevolgen van ondervinden,' schreef hij in een al wat oudere column van 17 juli 2009.Het Kremlin heeft openlijke bewondering voor Stalin; officieren van de (voormalige) KGB (waaronder Vladimir Poetin) hebben niet voor niets een geraffineerd soort dictatorschap in Rusland gevestigd. Het recente spoor van bloed en straling (verwijzend naar critici -waaronder veel journalisten- die één voor één om het leven zijn gebracht) leidt naar het Kremlin en is een aanwijzing voor het grootste gevaar van onze tijd. De Westerse media negeren dit feit echter compleet. 'Niemand is gemakkelijker te kopen dan een Westerse journalist,' verduidelijkte een gepensioneerde KGB officier het ooit tegen Nyquist.
De militaire staf in Rusland is daarbij niet langer bang voor een reactie van het Westen. 'Zij en de KGB lachen ons uit,' aldus Nyquist, die konstateert dat het Westen reeds op een zijspoor is gezet. 'Onze leiders hebben geen idee van de geraffineerdheid van de vijand. Ze zien en begrijpen niet wat er gaande is, en blijven werken met concepten die al lang geleden zijn opgesteld door Sovjet-agenten. We zijn verward en gedesoriënteerd, en geloven dat de vrede gekocht kan worden met de Westerse financiële macht.' Rusland is er volgens Kalashnikova in geslaagd om alle internationale afspraken ten aanzien van het beperken van de bewapening van zich af te schudden. Tot overmaat van ramp 'wil de huidige Amerikaanse president door middel van nieuwe afspraken nog meer macht uit handen geven , waardoor de VS kwetsbaar wordt voor een verrassingsaanval. Bedenk daarbij dat de Westerse superioriteit op het gebied van conventionele wapens de Russen niets zegt; zij huldigen namelijk het standpunt dat het land dat nucleaire overmacht heeft, over de wereld zal heersen. Daarom staan de Russische kernraketten klaar om gelanceerd te worden, terwijl die van Amerika verwaarloosd worden.'
Kalashnikova schrijft dat 'het duidelijk is dat het regime in het Kremlin geen enkele terughoudendheid kent en iedere misdaad zal plegen, elke regel zal overtreden en iedere grens zal overschrijden om hun feitelijk nu al onwettige macht te behouden.' Tegenstanders worden ogenblikkelijk uit de weg geruimd. De voormalige FSB (=opvolger van de KGB)-luitenant-kolonel Alexander Litvinenko verklaarde een paar jaar geleden dat Vladimir Putin hoogst persoonlijk achter Al Qaeda zit, en werd vervolgens vergiftigd. Maar het Westen slaapt, en wil niet horen van het groeiende gevaar vanuit het Oosten, dat voortkomt uit het Kremlin en haar Chinese bondgenoten. Eerdere waarschuwingen van bekende Russische waarnemers zoals Viktor Suvorov en Validimir Bukovsky worden vrijwel totaal genegeerd. Ondertussen maken de Russische generaals zich op voor de komende oorlog. 'Het NAVO-concept van afschrikking zegt hen helemaal niets,' aldus de historicus. 'In tegenstelling tot hun Westerse tegenhangers zijn zij niet bang voor grote militaire- en burgerverliezen. Dat was al zo in de tijd van Stalin. Grote aantallen doden hebben geen effect op de populariteit van de leiders in het Kremlin... De strategische balans heeft over het algemeen niet gewerkt. Het huidige Russische leger is niet zwakker dan dat van de Sovjet Unie, en in sommige gevallen zelfs sterker.' Kalashnikova kan het weten, want zij heeft persoonlijk interviews gehouden met Russische generaals, staatsmannen en inlichtingenofficials. De Russen hebben hun nucleaire bunkers daarom alleen maar versterkt. Zij zijn klaar om een kernoorlog te overleven.
'Rusland
heeft Amerika altijd al als de vijand gezien,' legde ze uit. 'Alle
voorbereidingen die Rusland maakt zijn militair en gericht op oorlog. De
afgelopen dagen heb ik drie keer met een voormalige politicus,
partijfunctionaris en briljant diplomaat gesproken, en hij bevestigde dat ze
inderdaad een oorlog verwachten.'
Tijdens militaire oefeningen worden er met regelmaat gesimuleerde aanvallen op de USA gehouden met strategische bommenwerpers, met geleide projectielen vanaf duikboten, en vanaf het vaste land, met de titel "De USA vernietigen in minder dan een uur". Russische nucleaire eenheden hebben in februari 2004 de grootste militaire oefening gehouden van de laatste 20 jaar. Op dinsdag 17 februari was een oefening volledig gericht op een nucleaire aanval op de Verenigde Saten. Poetin was persoonlijk aanwezig om zich te laten overtuigen van Rusland’s militaire macht. De internationale media meldde groots het falen van een paar testlanceringen van ballistische raketten, maar deze mislukkingen hebben geen enkel effect op Rusland’s nucleaire capaciteit. Op 18-11-2004 verklaarde Poetin in een tv-uitzending dat zijn land bezig is met de ontwikkeling van een nucleaire raket van een soort die niemand anders heeft en ook in de toekomst niet zal hebben. Volgens de Amerikanen gaat het om een soort Anti-Star-Wars wapen dat tot iedere verdedigingssysteem kan doordringen. Amerikaanse militaire deskundigen zijn van mening dat het wapen het Amerikaanse HAARP-raketafweersysteem, dat staat opgesteld in Alaska, volkomen nutteloos kan maken. Het wapen blijkt zo snel manouvreerbaar dat het ieder defensiesysteem zonder probleem kan binnendringen.
Rusland blijkt volkomen lak te hebben aan de gesloten verdragen met Amerika. Waar Amerika volgens de afspraken haar wapenarsenaal heeft verminderd daar doet Rusland precies het tegenovergestelde. Onder voormalig president Bill Clinton is het Amerikaanse leger voor 50% ontwapend en heeft hij de technische kennis over alle moderne wapens aan de Russen gegeven. Het land beschikt nog over zo,n grote voorraad "oude atoomwapens" dat ze daarmee alleen al de hele wereld kunnen vernietigen.
Atoom
explosie New York
Het werd al in 1984 aangekondigd door Anatoly Golitsyn (gewezen KGB officier) in zijn boek “Nieuwe leugens voor oude”. Hij voorspelde dat de militaire machine van de Russen nooit zou worden ontmanteld. Er hangt weer een waas van geheimzinnigheid in Rusland. Niemand weet precies wat er allemaal achter het voormalige "IJzeren Gordijn" gebeurt en wat er in de toekomst staat te gebeuren. De Russische spion, Stanislaf Loeneff, die in 2001 naar het Westen is overgelopen, heeft het Amerikaanse Congres gewaarschuwd, dat Rusland zich gereedmaakt voor een volledige kernaanval op de VS. Zij zullen gebruik maken van tal van wapenstelsels, die al lang in geheel Amerika verborgen zijn. En om er zeker van te zijn dat de aanval zal slagen, zullen Russische agenten de belangrijkste Amerikanen, zoals de president en de vice-president, enkele uren of zelfs minuten vóór die aanval vermoorden. Bij de eerste aanval is hun doel de dichtbevolkte staat Californië helemaal te verwoesten.
Ook onder de Russische bevolking is de anti-Amerika stemming sterk aan het toenemen, met name sinds de politieke omwentelingen in Georgië en Oekraïne, die openlijk door het Westen zijn gesteund. , “Er is duidelijk sprake van antiwesterse sentimenten.” Mensen in topposities zinspelen er telkens op dat bepaalde krachten in het Westen erop uit zijn Rusland te verzwakken. Ook de mensen in de straat kijken na de val van het communisme, nog steeds wantrouwend naar het Westen. Een veel gehoorde opmerking is: “Wij worden van alle kanten door het Westen omsingeld”. De Italiaanse premier Berlusconi vind dat Rusland in de komende jaren lid van de EU zou moeten worden. ‘Ik beschouw Rusland als een Westerse natie. Dus mijn doel is om Rusland de komende jaren bij de EU te krijgen’.aldus Berlusconi. Zijn opmerkingen zorgen voor opgetrokken wenkbrauwen in Brussel.
Poetin-Berlusconi
Het lijkt er op dat Rusland zich in snel tempo ontwikkelt tot het Bijbelse Magog. Ook in Israël slaat men de ontwikkelingen in Rusland met grote zorg gade.Daarnaast maakt men zich ook zorgen over het grote percentage Russische immigranten die naar Israël komen, waarvan 60 procent blijkt geen joden te zijn. De gebeurtenissen zoals die nu in Rusland te zien zijn maken de weg vrij voor Gods eindhandelingen met de volken. Het verloop van deze handelingen wordt ons uitvoerig uit de doeken gedaan door de Bijbelse profeten. Maar of de mens van deze wereld daar nog in gelooft is maar zeer de vraag. Tweeduizend jaar geleden maakte Jezus op de dag van Zijn opstanding ook al een opmerking in die richting.
Lucas 24:25 En Hij zeide
tot hen: O onverstandigen en tragen van hart, dat gij niet gelooft alles wat de
profeten gesproken hebben!
De Here Jezus verwachtte van de discipelen dat zij bekend zouden zijn met alles wat de profeten gesproken hadden. Het heeft de Here behaagt een groot deel van Zijn Woord te wijden aan de profetische uitspraken betreffende de toekomst. Helaas heeft het merendeel van de kerkleiders nagelaten de gelovigen in de profetieën te onderwijzen waardoor men nauwelijks iets weet over de grote gebeurtenissen die staan te gebeuren. Zij die de profetieën wel lezen hebben daardoor grote moeite deze op de juiste manier te verstaan.Verstaat gij wat gij leest vroeg Filippus aan de kamerling? Zijn antwoord was;
Handelingen 8:30 Hoe
zou ik dit weten, als niet iemand mij de weg wijst?
Hoe dichter wij bij de
terugkomst van de Here Jezus zijn, des te nadrukkelijker zullen de
gebeurtenissen zich gaan ontwikkelen in de richting van de profetieën. De staat
Israël is sinds 1948 een feit en de leiders van deze wereld hebben de
fundamenten al gelegd voor de aanstaande "Wereldregering". Over de
huidige wereldgebeurtenissen ligt duidelijk de schaduw van de naderende
eindcrisis voor alle volkeren. Zij groeperen zich en nemen de posities in zoals
de Bijbel reeds eeuwen geleden heeft aangegeven. Wie de Russische leider is die
onder de naam Gog de Noordelijke legers zal aanvoeren in hun aanval op Israël,
is de vraag. Feit is wel dat de huidige ontwikkelingen in Rusland het toneel
gereed maken voor de opkomst van Gog. De naam wordt in de Apokalyps gebruikt om
er de leider der goddelozen mee aan te duiden.
Ezechiël 38:1-16
Het woord des Heren kwam tot mij; Mensenkind, richt uw aangezicht
tegen Gog in het land Magog, de grootvorst van Mesech en Tubal: profeteer
tegen hem, en zeg: zo zegt de Here Here: zie, ik zal u Gog, grootvorst van
Mesech en Tubal! Ik zal u komen halen, haken slaan in uw kaken en u doen
uittrekken met uw gehele leger. …..en gij zult optrekken tegen Mijn volk Israël
als een wolk die het land bedekt.
De meeste Bijbelonderzoekers zijn het er wel over eens dat met Magog, Rusland bedoeld wordt en dat Gog de toekomstig leider van dit land zal zijn. Volgens het geslachtsregister in Genesis 10 was Magog een kleinzoon van Noach.De afstammelingen van Magog hebben ten noorden van het Kaukasusgebergte in het huidige Rusland gewoond, en is het belangrijkste antieke volk waaruit de moderne Russen afgestamd zijn. Ros, of Rus, was een van de stammen die van Magog afgestammen. Zij hebben lang in de omgeving van de Wolga gewoond. Mesech en Tubal waren jongere broers van Magog (Genesis 10:2) en hebben ook in het gebied van het huidige Rusland gewoond. Mesech was de stichter van de Moski, en van dit naamwoord is ‘Moskou’ afgeleid. Tubal is de stamvader van de Tibereni die langs de Zwarte Zee gewoond hebben.

Er is nauwelijks een profetisch onderwerp aan te wijzen waarover meer overeenstemming bestaat dan over deze profetie van Ezechiël. Reeds honderd jaar geleden, schreven mensen met inzicht in de Bijbelse profetieën over de grote Noordelijke confederatie die onder leidingschap van Rusland een aanslag zou gaan plegen op het herstelde Israël. Deze aanval werd door de Russen al in 1930 op een postzegel van 14 Kopek afgebeeld. Op de achtergrond is de voormalige Sovjet-Unie te zien en op de voorgrond een aantal paarden die op een pad galopperen dat rechtstreeks naar Israël voert.Zie afbeelding, het immense Russische rijk in verhouding tot het piepkleine Israël.
Het
immense Russische rijk in vergelijking tot het piepkleine Israël
De oorlog van Gog tegen Israël is een poging Gods gezag te ondermijnen. De herkomst van Gog is ook nog steeds een onderwerp van speculaties. Sommige Bijbeldeskundigen geloven dat hij geen gewoon mens is maar een boze geest, die de gedaante van een mens heeft aangenomen. Ezechiël vertelt dat vele koningen deel zullen uitmaken van Gogs coalitie.Bijzonder in dit verband is dat Eritrea (deel van het land “Cush”) nauwe betrekkingen heeft aangeknoopt met Libië en Soedan, beide landen eveneens onderdeel van Cush. Eritrea is van een op het Westen gericht land veranderd in een tegenstander en bondgenoot van Noord Afrikaanse moslimlanden en Iran. Rusland levert wapens aan zowel Eritrea als Ethiopië, overigens ook een deel van Cush.
Ezechiël 38:5-6 …..ook
Perzen, Ethiopiërs en Puteeërs, allen met het schild en helm; Gomer en al zijn
krijgsbenden; het huis van Togarma ver in het noorden met al zijn
krijgsbenden-vele volken met u.
Het Bijbelse Togarma is Guareana, het huidige Turkse Gürün,
dat ligt aan de bron van de rivier de Eufraat in het Bijbelse Galatië, waar de
oud- Keltische natuurreligie zich had vermengd met de Griekse cultus.
Bij de Puteeërs gaat om de
bewoners van de huidige landen Soedan, Algerije, Tunesië en Libië. Put is een
nakomeling van Cham, de zoon van Noach.
De legermacht van Gog zal groter zijn dan de wereld ooit heeft gezien. Miljoenen militairen, uitgerust met tienduizenden voertuigen en ander militair materiaal. Volgens de profeet Ezechiël zal deze invasie plaatsvinden wanneer Israël zich zowel nationaal als geestelijk, volkomen heeft hersteld. Het gaat hier dus om alle stammen. Bovendien zegt Ezechiël dat het heiligdom des Heren (de tempel) in hun midden zal zijn. Daarom kan de aanval van Rusland niet plaats hebben vóór of tijdens de Grote Verdrukking zoals sommigen menen, want in die dagen zal niet geheel Israël, maar slechts een deel van hen naar het oude thuisland zijn teruggekeerd. Er zal zich niemand van hen meer onder de volken bevinden (Ezechiël 39:28) Het lijkt er dus op dat de aanval van Gog op het volk en het land van Israël zal geschieden ná de wederkomst van Jezus dus aan het begin van het duizend-jarig-rijk en de daarop volgende bekering en het volledige herstel van heel Israël.
Sommigen zien de aanval van Gog pas plaatsvinden aan het eind van het "Duizendjarig Rijk". In het boek Openbaring 20:8 wordt inderdaad opnieuw melding gemaakt van Gog en Magog. Het gaat hier echter om legers die opkomen over de volledige breedte der aarde, terwijl Gog in Ezechiël uit het noorden komt. De legers van deze Gog worden verslagen op de bergen van Israël en daar ook begraven, terwijl het leger van Gog en Magog uit Openbaring, ogenblikkelijk wordt verteerd door vuur uit de hemel. Bij de eerste Gog wordt Satan niet direct genoemd, bij de laatste Gog is hij de drijvende kracht. Onmiddellijk na de opstand uit Openbaring is er sprake van een nieuwe hemel en een nieuwe aarde, terwijl in Ezechiël het leven op aarde gewoon door gaat. Er wordt gesproken over een periode van zeven maanden waarin de doden op het slagveld worden opgeruimd en begraven.
De oorlog van Gog is een wonderlijke oorlog want Ezechiël meldt niets over een militaire tegenstander, ook Israël word niet genoemd. De binnentrekkende legers zullen door een rechtstreeks ingrijpen van God worden verslagen. In Israël en onder de volken zal deze gebeurtenis gezien worden als een Godsgericht.
Ezechiël 38:9-19-21-22
39:3-4 Dan zult gij optrekken als een opkomend onweer, gij zult zijn als
een wolk die de aarde bedekt. Waarlijk, te dien dage zal een zware aardbeving
het land van Israël teisteren. Dan zal Ik op al Mijn bergen het zwaard tegen
hen oproepen, luidt het woord van de Here Here; het zwaar van de een zal tegen
de ander zijn. Ik zal met hem in het gericht treden door pest en door bloed;
stromende regen en hagelstenen, vuur en zwavel; zal Ik doen neer regenen op
hem, op zijn krijgsbenden en op de vele volken die met hem zijn. Dan zal Ik de
boog uit uw linkerhand slaan en de pijlen uit uw rechterhand doen vallen. Op de
bergen van Israël zult gij vallen, gij met al uw krijgsbenden en de volken die
met u zijn.
Ezechiël 39:21-22
Zo zal Ik Mijn heerlijkheid onder de volken brengen en zullen alle volken
het gericht zien dat Ik voltrokken heb, en de hand die Ik op hen heb gelegd.
(Israël) . Het huis Israëls zal weten, dat Ik de Here hun God ben, van die dag
af voortaan.
Het leger van Gog zal in Israël in de val lopen en vernietigend verslagen worden. Ook Rusland zelf zal door zijn antisemitische houding en zijn opmars tegen Israël, worden getroffen door een Godsgericht.
Ezechiël 39:6 Ik
zal vuur werpen in Magog en onder hen die in gerustheid de kustlanden bewonen.
Rusland zal de vloek van God voelen, die aangezegd is aan allen Zijn uitverkoren volk vervloeken. Rusland zal getroffen worden door een formidabele catastrofe van vuur veroorzaakt door "thermonucleaire reacties". Dit is waarschijnlijk het gevolg van een militair treffen waarbij kernwapens worden ingezet. Ezechiël maakt duidelijk dat er na Gods ingrijpen, grote aantallen doden op het slagveld van Israël achterblijven.
Ezechiël 39:11 Te
dien dage zal Ik aan Gog een plaats geven, waar zijn graf zal zijn in Israël:
het dal der doortrekkenden, ten oosten van de zee en dat zal de weg versperren
aan wie erdoor wil trekken. Daar zal men Gog met heel zijn menigte begraven en
men zal het noemen; het dal van Gogs menigte.
De genoemde zee is de Dode zee en ten oosten daarvan ligt nu nog Jordanië. Er zal dus een moment komen dat dit gebied aan Israël zal behoren.
De huidige ontwikkelingen in
de wereld tonen aan dat het Woord van God zich met spoed openbaart. Allen die
hun vertrouwen hebben gesteld in de leiders van deze wereld komen straks zeer
bedrogen uit. Het is opmerkelijk te zien hoe nauwkeurig de profetieën van
Ezechiël in het schema van de komende invasie van Gog en zijn bondgenoten
passen. Vandaag bestaan alle landen die
zullen toetreden tot het "Noordelijke leger". Binnen afzienbare tijd
zal dit leger het bevel ontvangen om op te trekken tegen het land dat zich van
de krijg heeft herstelt (Israëlisch-Arabische oorlog). Straks gaat het doek op
en zal het grote oordeel over de wereld beginnen. De wereld die Jezus en Gods
volk heeft afgewezen. Redding zal er zijn voor allen die Jezus liefhebben, want
als God voor ons is, wie zal tegen ons zijn ?
Overige bronnen: Prophetic
Vision, Nummer 10 , 1998. Robert de Telder, De nieuwe orde,Uitgeverij
áKSENT Gent. Tim
Terug naar: Inhoud